Aslı ve Selin'in Güncesinden bir sayfa

Kapatın gözlerinizi hayal edin.. Çocuklarınız ile bir çadırın içindesiniz, dışarıda hafiften bir rüzgar ve pıtır pıtır düşen yağmur damlaları, eşlik eden cırcır böcekleri, sadece yıldızlardan ve ateş böceklerinden gelen cılız bir ışık. Gün boyunca yemyeşil çam köknar ve kayın ormanlarında bol oksijen alarak yaptığınız yürüyüşler, ardından hep birlikte açık havada yenilen akşam yemeği, kamp ateşinde pişen mısırlar ve bol sohbet sonrası tatlı bir yorgunlukla gözlerinizi kapatıyor ve tatlı bir uykuya dalıyorsunuz. Sabah sizi kuşlar korosu uyandırıyor, yüzünüzü tatlı tatlı yalayan güneşin ilk ışıkları ile güne başlıyorsunuz..

Şimdi açın gözlerinizi, geçin bilgisayarın karşısına, Kampa Gidelim mi Baba? ekibine ulaşın ve bir sonraki kampa gitmek için hemen yerinizi ayırtın. Çadırınız, uyku tulumunuz, kamp malzemeniz olması da gerekmiyor, hepsini organizasyon sırasında kiralayabiliyorsunuz. Trekking rotaları minik çocuklar için bile uygun, hatta çocuklarınızın performansı sizi şaşırtacak! Özgürce koşacak, kocaman yaylalarda yuvarlanacak, ağaçlara tırmanacak, oyunlar oynayacak, çadır kurmayı öğrenecek, otlayan inekleri sevecek, yayla köylerini ziyaret edip kuzulara sarılacak, minik derelerin içine şap şap basacaklar, köylerden ikram edilen taptaze ayranları içerken gözleri parlayacak! İnanın, çocuklarınızın tek mutsuzluğu eve dönüş saatinin gelmesi olacak..

Çocukluğum boyunca her yaz çadırımızı bagaja atıp tatillerimizi çam kokuları altında kampta geçirirdik ailecek. Tatil köylerine, bol yıldızlı otellere alerjim bundandır. İki minik bebeğimiz varken ilk ve son kez 5 yıl önce gitmiştik bu tip bir tatil köyüne, hem de şu meşhur Fransızından olana, hani gitmişken bari rahat edelim diye. Selin 6 aylık, Aslı 30 aylık idi o yaz, ilk ve son oldu, doğru tahmin etmişiz. Birbirinin aynısı fabrikasyon yiyecekler için sıraya girmeye, denize yakın bir şezlong için mücadele vermeye, huzur içinde oturmak için bile giyinip süslenen insanların arasında kalmaya dayanamıyorsanız siz de bizdensiniz. Alternatifleriniz var; çadırlar var, minik pansiyonlar, köy evleri var..

Yapılan ve yapılacak tüm alışveriş merkezlerine inat, yaşasın açık alanlar, parklar, ağaçlar, koca yaylalar!

Video 4

 

Çağla Bozer

10.07.2013

 

Bu kategoriden diğerleri: Dedetepe Çiftliği Kampı 2011 Ağustos »

Yorum Ekle

Cron Job Starts