27-28 Ağustos 2022 Permakamp Ekolojik Aile - Çocuk Kampı Güncesi

Şehrin bunaltıcı sıcağından ve keşmekeşliğinden  uzaklaşmak için iyi bir  alternatif oluşturuyor kamplarımız. Bir hafta sonu da olsa alışkanlıklarınızı kapıda bırakarak girdiğiniz Permakamp’tan bir şeyler öğrenerek, deneyimleyerek, merak  ederek, heveslenerek ve kafalarda sorular  oluşturarak dönmenizdir evinize istediğimiz. Hayatımızda normalleşen anormalliklere dikkat çekmek ve bize zorunluluk gibi gelen şeylerin aslında kendi seçimlerimizin sonucu olduğunu  konuşmaktır sohbetlerimizde hedefimiz . Kendi yaşam deneyimlerimizi paylaşmaktır aslında tam anlamıyla yaptığımız. 

Ekibimiz heyecanlı ve tam takım keşfe hazır. Ormanda bizi bol böcek,  kaplumbağa ve mantarlar karşılıyor bu hafta. Ormanın ekibinin bir de önemli görevi var. Ormandan ateş için  ince dallar toplayıp yeni hazırladığımız düzenek  ile kampa taşımak. Eee odun olmaz ise ateş de olmaz. Görev tam bir ekip çalışmasıyla tamamlanıyor ve akşam kamp ateşi o dallarla yakılıyor büyük bir heyecanla. 

Sapla samanı ayırma işimiz bu haftada devam etti ve sıkı bir çalışmayla bu yıl da harmanı kaldırdık hep birlikte çok şükür. Bundan sonra detaylı elek çalışması:) 

Hava çok sıcak, serinleme zamanı. Çocuklar, hazırladıkları limonataları yudumlarken bir taraftan yün mandalası yaptılar keyifle. Büyükler de gölgede yetişkin içecekleri ile tatlı sobetlere dalarak serinlediler. 

Bu hafta kampımızda tükettiğimiz tüm sebzeler yine Düşler Tarlası’nda kendi yetiştirdiğimiz ürünler. Bahçenin verimi iyice arttı. İhtiyacımızdan fazlası oluşmaya başladı. Bu haftasonu artık katılımcılarımızla da paylaştık sebzelerimizi. Ancak yine de bitiremedik ürünleri ve başlasın kış hazırlıkları diyerek konserve yapımına giriştik.  Gıda birliğimiz için çeşit çeşit konserve hazırladık el birliğiyle. 

Bu haftasonunun en sevileni ve doyulamayanı yine açık ara yün mandala atölyesi oldu.

Tekrar tekrar çıktı sepetler ve yünler, büyük küçük demeden hiç boş kalmadı peke:) 

Seteney Koz

Yorum Ekle