Permakamp Kampları Hakkında Cevaplar

Permakamp nedir?

Bizler uzun yıllar Sıradışı Sporlar ile ilgilenmiş bir aileyiz. Doğanın kişisel gelişim üzerindeki gerekliliklerini ve olumlu etkilerini kendimiz üzerinden bildiğimizden, "doğa yoksunu" çocuklar yetiştirmek istemiyoruz. Şehir çevresinde korunaklı ve mangal üzerine kurulu piknik alanlarını da bu türde gelişime uygun ve destekleyici alanlar olarak görmüyoruz.

Görece el değmemiş bozulmamış doğa içerisinde geçirdiğimiz zamanlarda şehir koşuşturmacasından uzaklaşmak, uyumlanmak, temiz hava temiz enerji ile dolmak, doğa ile uyum, yardımlaşma ve değişik bir deneyim olarak çocuğumuzla kamp yapıyoruz. 

AVM ler dışında seçeneği olmayan ama böyle bir alternatif arayan ailelere de klavuzluk ederek bir topluluk oluşturmak ve toplumda bu tür etkinliklerin artmasını sağlamayı umuyoruz. 

Böylelikle çocuklarımıza doğanın değerini daha iyi anlatabiliriz. Doğayı korumayı öğretebiliriz. 

Kampa Gidelimmi Baba Toplumda pek bilinmeyen kampcılık sporunun hangi yaş olursa olsun çocuklarımızla da yapılabileceğini kanıtlayan toplumsal bir projedir.

Neden KampaGidelimmiBABA

28 Yıllık Sıradışı sporlar tecrübesi. KampagidelimmiBaba Sıradışı sporlar konusundaki tecrübe ve altyapısının yanında Çocukla Kampcılık konusunda türkiyede en tecrübeli kadrodur. Kampcılığı 24 yıldır çocuklarla birlikte yapıyoruz. Bireysel yada kısa süreli bir çok tecrübeli kişi vardır tabii ama grup olarak şimdiye kadar binlerce kişiye hem kampcılık eğitimleri vermiş hem de -28 dereceler dahil çocuklarla tecrübemizi arttırdığımız sıradışı kamplar düzenlemiştir. Bu kampların yazabildiğimiz kadarına da Günce yazmıştık, onları da linkten okuyabilirsiniz.
Image
Kamp kültürü üzerine okuyabilecekleriniz
Our vision

Kamp çadırı seçimi nasıl yapılır.

Bu yazıda çadır alırken, seçerken, düşünürken nelere dikkat etmemiz gerektiğini özetlemeye çalışacağım.
Our vision

Uyku tulumu seçimi nasıl yapılır.

Uyku tulumu hakkında bilmemiz gereken temel bilgi tulumun bir ısı kaynağı olmadığıdır. Süreç şu şekilde ilerler.
Our vision

Kamp ocağı seçimi nasıl yapılır.

İyi bir kampın olmazsa olmazlarından biri de güzel bir yemek yemektir. Öğünlerinizi soğuk yada özensiz yemeklerle geçiştirmek olmaz.
Our vision

Çocuklu Doğa Etkinliklerde “Olmasada Olurlar”.

Yaşamınızda Doğa etkinlikleri önemli bir yer tutuyor. katıldığınız etkinliklerde nelere dikkat etmelisiniz.