Yayla Kampları Hakkında Cevaplar

Nereye gidiyoruz?
Kamplarımızı genellikle 1000 m civarı yaylalarda yapıyoruz. Bunun birçok sebebi var. Doğaya daha yakın olabilmenin tek yolu budur. Daha güvenlidir. Vahşi yaşama yakın olduğundan ihtimalleri yüksektir.

Duyuru başlığımızda ve duyuru içerisinde hangi bölgede olduğu ile ilgili bilgileri paylaşırız. Fakat yaylalar çok geniş olduğundan kamp yapacağımız bölgeyi tarif edemeyiz. Bu sebeple biryerden sonra konvoya katılmanız gereklidir.

Neden KampaGidelimmiBABA

28 Yıllık Sıradışı sporlar tecrübesi. KampagidelimmiBaba Sıradışı sporlar konusundaki tecrübe ve altyapısının yanında Çocukla Kampcılık konusunda türkiyede en tecrübeli kadrodur. Kampcılığı 24 yıldır çocuklarla birlikte yapıyoruz. Bireysel yada kısa süreli bir çok tecrübeli kişi vardır tabii ama grup olarak şimdiye kadar binlerce kişiye hem kampcılık eğitimleri vermiş hem de -28 dereceler dahil çocuklarla tecrübemizi arttırdığımız sıradışı kamplar düzenlemiştir. Bu kampların yazabildiğimiz kadarına da Günce yazmıştık, onları da linkten okuyabilirsiniz.
Image
Kamp kültürü üzerine okuyabilecekleriniz
Our vision

Kamp çadırı seçimi nasıl yapılır.

Bu yazıda çadır alırken, seçerken, düşünürken nelere dikkat etmemiz gerektiğini özetlemeye çalışacağım.
Our vision

Uyku tulumu seçimi nasıl yapılır.

Uyku tulumu hakkında bilmemiz gereken temel bilgi tulumun bir ısı kaynağı olmadığıdır. Süreç şu şekilde ilerler.
Our vision

Kamp ocağı seçimi nasıl yapılır.

İyi bir kampın olmazsa olmazlarından biri de güzel bir yemek yemektir. Öğünlerinizi soğuk yada özensiz yemeklerle geçiştirmek olmaz.
Our vision

Çocuklu Doğa Etkinliklerde “Olmasada Olurlar”.

Yaşamınızda Doğa etkinlikleri önemli bir yer tutuyor. katıldığınız etkinliklerde nelere dikkat etmelisiniz.