Salı, 19 Aralık 2017 00:54

Sen, Eşin, Çocuk, “Tecrübeli Arkadaş” ve İlk Kamp Deneyiminiz.

Yazan

Bu sefer konumuz “Tecrübeli Arkadaş” . Evet yanlış okumadınız. Hani kampcılığı ilk kez deneyimleyecek olanların siteden kayıt yaptıktan sonra araştırmak ve okumaya zamanı yok ya, okusa da karar vermesi zor ya. İşte tam bu anda devreye giren o “tecrübeli arkadaş”. Evet evet senden bahsediyoruz.

Hemen homurdandığınızı duyar gibi oluyorum. “Tecrübeli Arkadaş” candın neden bulaştın şimdi onlara. Ne oldu yine ?

Yok yok merak etmeyin. Çok yüklenmeyeceğim. Biraz. Hem ben de bu arkadaşların ne kadar kıymetli olduğunu biliyorum. Biraz latife birazda eğlenmek için bu konuyu seçtim. Haydi devam edelim.

Kampa 5 gün daha var ama neyle karşılaşacaksınız,  ne olacak bilmiyorsun. Birden “Sertaç” geldi aklına. Dağa mı gitmişti, Üniversite'demiydi neydi. Kamp yapmışlığı var Sertaç’ın dur ona danışayım dedin.

-Sertaç nasılsın
-İyiyim sen nasılsın
-Ne diyeceğim. Biz bu haftasonu bu Doğacı bir site var ya onlarla kampa gideceğiz. Ne alalım ne yapalım. Hiç bir şey bilmiyoruz. Rezil rüsva olmayalım. De bir şey ne yapalım
-Linki gönder bana bir bakiiim. Haa bunları ben biliyorum Zeynepler sürekli gidiyor. Çok eğlenmişlerdi. Ben gitmem tabii de sende çocuk var. Bence git çok güzel olur.

-İyide Çadır Tulum falan nasıl olacak ne yapalııııımmm

- Yok yaa ne olacak bende var çadır tulum ben veririm sana sorun olmaz....
-Gerçekten mi? Ne iyisin Sertaç

Duuurrrrr SERTAAAAÇ ne yaptııın. En son ne zaman Kullandın o çadırı Tulumu . Kaç yaşındaydın. Üşüdünmü gece nasıl geçti gecen. Birde gerçekten gittikleri yerde hava nasıl baktınmı. En azından onlar adına Organizasyonla bağlantı kurup bir ön inceleme yaparak eksiklerini daha ayrıntılı inceledinmi. Yoksa kaba bir cesaret vereceğim umuduyla bu adamları soğuk bir gecenin kucağına mı gönderiyorsun. Organizasyonun attığı mailleri Okudunmu Sertaç. Bu maillerde gelen uyarılarda bu aile için en önemli olacak ayrıntıları çalıştınmı Sertaç ...

Yoksa öyle gidin dedin dimi Sertaç. Yapma be Sertaç. Oldumu şimdi.

Senin verdiğin malzemelerle hafta sonu neler oldu onu anlatayımmı Sertaç

Verdiğin Çadırın Pollerinin biri kırık çıktı. Bantla tamir etmeye çalıştık Sertaç. Haberin olsun kumaşı da yırtar bu.
Ayrıca bir köşeden ıslanmış çadır küf yapmış. Küflü tarafa adamı yatırdık.  Nasıl olsa koku alamaz diye.

Çadır setinden kazık hiç çıkmadı zaten. Ağaç dallarından adama keşif yaptırdık. Yapılan kazıklar çakılmadıkça adamın surat düştü Sertaç. Neyse çadır ayağa kalktı da Bu tulumlar ne be Sertaç. Kadınlar üşür bilmiyormusun. Hiç olmadı bir Battaniye alın deseydin be Sertaç Kafa ipi bile yok Bu tulumun .

Yatmadan önce bunları anlatırken farkettik senin tulumları. Hava 5 dereceye düşer Sertaç. Ne yapacağız biz şimdi. Telefonda çekmiyor senin nasıl ararız.

Beslenme konusunda koskoca yazılar attık sana güvenip okumamışlar. Sen de okumamışsın. Adamları sandwich ekmeğine salam sucukla buraya göndermişsin be Sertaç Ne oldu sıcak bir çorbaya. Nasıl ısınacak şimdi bu insancıklar.

Ateşi canlı mı tutsak sabaha kadar. Yok gece vakti yedek çadırlardan kuralım. Fazla kalan tulumları destek yapalım. Çorba işini de çözdük. Çözdük biz işi Sertaç ama ne olur bunu yapma be Sertaç.

Sertaç ve onun benzeri dostlar, “Tecrübeli Arkadaşlar” ..

Dostlarınız Aileler ; böylesine önemli bir tecrübenin eşiğinde iken ne olur biraz daha özenli ve dikkatli olun. Önerileriniz Kampçılığı ilk kez deneyimleyecek bir aile için o kadar önemli ki. Bu danışmanlığı layıki ile yapın. Kendi gittiğinizden daha fazla inceleyin kampı.

Çünkü kötü bir başlangıç, hiç başlamamaktan daha kötüdür. Buna alet olmayın. Hele gele uzun süredir ne halde olduğunu bilmediğiniz malzemeyi özenle tekrar elden geçirmeden kimseye veripte kampa göndermeyin. Kamp için önerdiğiniz malzeme uygunmu kontrol etmeden olur demeyin. Zaten sizden beklenen olur değil. Onlar adına kampı ve şartları inceleyip bir plan çıkarmanız. Şöyle yap, şunu sor, şuna dikkat et gibi şeyler yani. “Al bunları git bir şey olmaz” deme be Sertaç. Tamam biz ordayız, bir şey olmaz da ne oldu şimdi senin karizma.

Haydi kalın sağlıcakla..

Alpay Oğuş

Yorum Ekle