28-29 Mayıs 2022 Permakamp Ekolojik Aile - Çocuk Kampı Güncesi

Bahar iyice kendini hissettirdi bu haftasonu. Havalar ısındı, ağaçlar iyice yapraklandı. Yemek ve dinlenme alanlarımız için güzel gölge alanlar oluşturdu. Yaz ise bize göz kırpmaya başladı:) 

Ailelerin birer birer katılımıyla tamamlanan kahvaltının ardından akıtmaya başlıyoruz hep birlikte programı. 

Orman yürüyüşümüzde bu hafta konumuz kış uykusuna yatan havanlar ve çevremizdeki ağaçlar.

Önce yürüyüş esnasında bulduğumuz değişik ağaç yapraklarını toplayıp mola yerimizde hangi yaprak hangi ağacın oyununu oynadık. Hem eğlendik hem öğrendik. Kış uykusuna yatan hayvanları saydık birer birer ve ormanda ve kampta karşımıza çıkan minik tırtılı, kuşları, uykudan uyanmış güneşlenen su yılanını inceledik, dinledik, gözlemledik. 

Arazide yaz bahçesi çalışmalarımız tam hız devam ediyor bu hafta da. Yatak hazırlıkları, ekim dikim, malçlama, tabela yapımı olarak bir çok başlıkta çalıştık bu hafta büyük küçük hep birlikte. Çalışırken aynı zamanda  atalık tohum, toprak hazırlama, kompost sistemleri üzerine bolca sohbetlerimiz oldu. 

Yemek ve dinlenme saatleri ise birlikte yapılan işlerin ardından ayrı bir keyifli oldu bu hafta. Ekolojik gıdalarla hazırlanan nefis yemekler “Ben bakla sevmem” diyen katılımcılarımıza bile iki tabak yedirdi. Gerisini siz düşünün:)

Çocukların hazırladığı limonatanın ise tadına doyulamadı.   

Seteney Koz

Yorum Ekle