29-30 Ekim 2022 – MOMO Anaokulu Ekolojik Çocuk Kampı Güncesi - Böcekleri Nasıl Çağırırız?

Böceklerin de oteli mi olurmuş öğretmenim?! Bu soruyla başladı çocuklarımızla kamp. Hayalini kurduğumuz böcek otellerinden birini yapacaktık bu kamp ve yaş grubumuz bu iş için harikaydı.

Doğal malzemelerle iletişim kurarak, acaba minik böcekler nasıl bir yer sever, acaba büyük böcekler buradan nasıl sığar soruları arasında inşaat malzemelerimizi(!) topladık. Böcekler kesin bunlara bayılacaktı.

Yetişkinler sonbaharın tatlı havasının ve atölyelerinin tadını çıkarırken biz çocuklarla yine doğal malzemelerin içindeydik. Üstelik bu malzemelerle ürettiğimiz tek şey de böcek oteli değildi! Sanat esersiz de kalmadık, özenle doğa mandalamızı yaptık.

Bu hafta orman bize mantarlardan, çiğdemlerden, kokinalardan ve orkidelerden bir tablo sundu. Hiç birini incelemeden geçmedik.  Yine oyunlarımızı kurduk, doğayla iletişim halinde bir hafta sonu geçirdik.

Zehirsiz ve yerli gıdalarla beslenerek, doğayı da masalarımıza davet ederek, ateş başı sohbetlerimizle doyurduk bu hafta da ruhlarımızı ve hücrelerimizi.  Çocuklarımızla ise evlerine yerleşecek böcekleri incelemek üzerine sözleştik ve bir sonraki kamp için planlarımızı yapmaya başladık.

Yorum Ekle

Cron Job Starts