Dedetepe Çocuk Kampı 1 - 05-11 Temmuz 2015

Bu yılın ilk Dedetepe kampı yeni katılımcıları ile başladı. Her kamp farklı bir düzen ve içerikte geçiyor. Buna sebep olan şey çocukların talepleri. Kimi zaman kil yapmak konusunda o kadar istekli oluyorlar ki başından kaldıramıyorsun kimseyi. Kimi zaman da sadece koşuşturmak yeterli olabiliyor. Kil çamurundan çok güzel heykeller yaptık. Teleskopumuzun açılışını yaptık. Uzakları görmek çok şaşırtıcı bir şey. Geceleri ay gözlemi yaptık ki bu şimdiye kadar ayı bu kadr büyük ve net ilk defa görmemiz demek.

Zamanımızı değerlendirirken tamamen özgün bir interaktif bir yöntem uyguluyor programı çocukların belirlemesine zaman tanıyoruz.

Temmuz ayının biraz daha sıcak olmasını bekliyor idik. Ama gece sabaha karşı sıcaklık üzerini örtmeden yatamayacak kadar soğuk olabiliyor.

Bu sene bir ilk olarak bütün çadırlarımız daha öncekilere göre daha yüksek ve daha büyük. Zeminlerinde yumuşak sünger yataklar var.

Çadırların artık konaklama seçenekleri arasında en konforlusu olduğunu söyleyen çok oldu.

Fotoğraflar daha görsel olduğundan yazıyı daha fazla uzatmayalım

Görüşmek üzere

Alpay Oğuş - 2015

------------------------------------------------------------

Beste Pekoz Bonnard Facebook paylaşımları

07 temmuz 2015

Dedetepe günleri hiç susmayan ağustos böcekleri senfonisi, su sesi, bütün kış ozlediğimiz güneş, yolumuza çıkan ağaçlardan meyve yemek, rezene toplamak, kendi fırça ve resimlerimizi yapmak slow life, bütün gün leo 'yu görmüyorum bile çocuklarla oyun oynuyorlar, ruhu besleyen ateş başı muhabbetleri. Biz daha buradayız temmuz ayı boyunca, bekleriz.

Nehir yürüyüşünde hazineler toplandı, Alpay baba su damlaciklari meditasyonu yaptırtti çocuklara. Topladığımiz Bitkilerden fırça yaptık ! çocuklar çok güzel eserler yarattılar, akşamüstü badminton François 'dan Kampagidelimmibaba tüm keyfiyle devam ediyooooor.

08 temmuz 2015

Dreamcatcher /düş kapanı atölyesi çocuklar harika, laf aramızda büyüklerden daha çabuk kavrayıp yapıyorlar!! bu aksam kimse kabus görmeyecek

09 temmuz 2015

Mihli Şelalesinde söğüt ve cinarlar altında yenileyen su, boya, Çizim, sanat, leo ' nun böcükleri, kendimizi unuttuğumuz saatler, Dedetepe sihiri !

Yorum Ekle

Cron Job Starts