29-30 Eylül 2018 - Meşepalamudu İlköğretim Okulu Çocuk Kampı Güncesi

Meşepalamudu İlköğretim okulu kamplarımıza katılan ve özel okul kampı düzenlediğimiz ilk okullardan biri. Bunu kurucu olan Özlenen Hanımın kampların çocuklara ve ailelere olan faydalarına çok inandığı için ciddiyetle sürdürdüğünü yakınen biliyorum. Böyle olunca okulun felsefesini kamplarda devam ettirmek çok ta zor olmuyor. 

Dokurcun üzerinden çıkılan Davlumbaz yaylası muhteşem bir yer. Sülüklü göle tepeden bakan müthi bir manzaraya sahip. Tabii yolu kaybetmeden doğru yere ulaşmak için biraz çaba gerekiyor. Çocuklar için bu başlangıç çok önemli. Bir rehber olarak hızlı ve sabırsız olmamak gerekiyor. Her çocuğun katılım hzı farklı. Daha doğrusu her ailenin ön hazırlığı farklı. 

Çocuklarımız bizlerin onlara rehberlik ettiği her alanda kendilerini geliştirebilirler. Yeterki biz onlara imkan ve olanak sağlayalım. Bunları yaparken de tabii nerede duracağımızı hangi alanları boş bırakmak gerektiğine dikkat etmemiz gereklidir.

Biz yetişkinlerde olduğu gibi çocuklar içinde kuralar aynı. Yapılan her hata eğer kıymeti doğru bilinebilirse bir gelişim bir öğrenme demek. Bu fırsatı sağlıklı bulabilen ve sağlıklı karşılayabilen aileler için geriye bunun tadını çıkarmak kalıyor.

En ufak sorunlarda terkettiğimiz her sorun biliniz ki önümüzdeki yıllarda terkedemeyeceğiniz anlarda karşınıza çıkacaktır. Yürümek, koşmak, sorunlarla başetmek, tüm bunlara biz dayanamadığımızda çocuğumuz da dayanmayı seçmeyecektir.

Yaylanın yağmurun orman gezilerinin önemi burada çıkıyor ortaya. Her olanı karşılamak ve onunla mutlu olmak ise bir sanat. Bu çocuğumuza en güzel miras.

Alpay Oğuş

Yorum Ekle

Cron Job Starts