5-11 Ağustos 2018 - Bozcaada Cemil Onay ile Sanat - Çocuk Kampı Güncesi

 Tam 6 gece 7 gün bambaşka bir dünyaya ışınlandık biz ...o herkesin klasik yaşadığı Bozcaada günlüğü bizde bir Robinson bir survivor hayatı olarak yaşandı, çünkü biz şahane maceralı bir harikalar diyarındaydık!
Dilanın bebekliğinde hem annelere hem bebeklere iyi gelecek fikirli benimle oynar mısın anne grubunu kurup yüzlerce anneye ışık olan can kardeşim Ayça ve doğal hayat üstadı sevdalısı sevgili beyi Alpay , bu anne oyun grubunu bir ileri taşıyarak kampa gidelim mi baba yı kurmuşlardı , bize bu kamplara katılmak bir türlü senelerdir kısmet olamamıştı da bu hafta gördük neler kaçırdığımızı.

Yaşları 2 aylıktan 12 yaşa kadar 20 çocuk ve anne ya da babası hayat boyu akıllardan çıkmayacak anılara sahip olduk ; geceleri kamp ateşinde artık bize müzik yapan çocuklarımızla yıldızları seyrettik, yıldızların isimlerini bulduk , karanlıkta fena bir uzunluğu olmayan yoldan denize yürüyüp balinanın hikayesini dinledik, her sabah ayrı bir heyecana keşfe uyandık, bir gün 5 km yürüyüp kimsenin olmadığı koylara denize koştuk, yürürken yolda tilki cesedi inceledik ! Bir gün bağ bozmaya çalışmaya gittik, zaten kaldığımız süre boyunca dalından yemediğimiz meyve bitki kalmadı, incirde adayı bitirmiş olabilirim bizzat kendim :)
Bir sabah kalktık hazine avı için, denizde 50 adımla saklı hazine aradı çocuklar, ama acaba o kimin 50 adımıydı , insan mı karınca mı yoksa bi filin mi!
@kampagidelimmibaba çocukların eline fener hariç elektronik birşey almadığı doğanın taşın toprağın denizin yıldızların hayvanların hikayelerinde kaybolduğu anne babaların da kendi hikayelerinde kendilerini gözleme şansı bulduğu inanılmaz bir tecrübeydi
Ne kelimelerim ne çektiğimiz görüntüler size hislerimi anlatmaya yeter öyle söyliim.
Bence her çocuğun doğa ile buluşması şart , çünkü doğa tek yol gösterici aslında ...❤

O kadar çok anımız hikayemiz var ki; bir yürüyüşte Alpay’ın çocukları küt diye içinden herşeyin çıkabileceği sazlıklara sokması, Dila’nın denizde Ayça ile kulak şeklinde midyeyi bulucam diye buzz gibi suda dalıp dalıp çıkması , her yürüdüğümüz yer her bulunduğumuz an macera ve keşif doluydu!
Bir akşam her yaş grubunu bi araya getiren oyun mesela çatlak patlak oldu! Çocukluğumuzun oyunu hepimizi aşırı mutlu etti! Gündüzleri o kadar maceranın yanında bir de aşırı sanat vardı, aşırı tatlı şahane sanat.Adada herkesin fotoğraf çektirmek için yarıştığı duvar resimlerinin sahibi dünyanın en naif en tatlı sanatçılarından Cemil Onay her gün Dila ve dostlarına yeni renkler kattı , sonunda da o eserlerini gidip o kıymetli ustanın atölyesinde sergileme şansına sahip oldular.
Doğanın bütün renkleri , adrenalin , sanat , sağlıklı hayat ki dondurma yemek için 5 gün bekledi bu minik insanlar !
@kampagidelimmibaba dan sonra biz artık eski biz değiliz,izciyiz, şeniz, her yaratılana daha başka gözle bakabilmeye adım atmış çok şanslı kişileriz ❤

iyi ki yaptık iyi ki yaptınız

Kıvanç Çoşar İnstagram paylaşımlarından alınmıştır.

Yorum Ekle