1-7 Temmuz 2018 - Bozcaada Cemil Onay ile Sanat - Çocuk Kampı Güncesi

 Bazı anlar vardır. Hatırladıkça iyi ki yaşamışım dersiniz. Damaktaki tadı hiç kaybolmaz ve sizi mutlu eder. Temmuz ayının ilk haftası, Alpay Oğuş’un ve eşi Ayça Hanım’ın liderliğindeki Bozcaada Sanat kampına 10 yaşındaki oğlumla katıldım. Başlangıçta bizi neyin beklediğini bilmiyordum. Ama biterken yukardaki hislerle ayrıldım Bozcaada’dan. 

Ada’da bir hafta boyunca bir ekip olarak eğlenecek, dinlenecek ve öğrenecektik. Yaptığımız doğa yürüyüşlerini, keşifleri, planda olmayan sürprizleri, sanat aktivitelerini, akşam ateşi sohbetlerini, keşifleri, lavanta tarlalarını, plajları, mandala seanslarını uzun uzun anlatmayacağım. Bunların hepsi kampagidelimmibaba.com’da mutlaka mevcuttur. 

Benim için bu etkinliği özel ve farklı yapan şeyden, Alpay Bey’in model olmaya çalıştığı yaşam tarzının bana verdiği ilhamdan bahsetmek isterim. Bozcaada buluşması günlük hayatın koşuşturmacasında huzurlu bir film arası gibiydi. Doğadaki dinginliği içselleştirebileceğiniz, adadaki atmosferin de katkısı ile başka bir hayatın mümkün olabileceğini idrak edebileceğiniz, bazen de şehrin kaosundan sıyrılarak hiçbir şey yapmadan durabileceğiniz, hiçbir şey söylemeden susabileceğiniz birkaç gün yaşamak isterseniz lütfen buyurun, kaçırmayın. 

Bir baba olarak, oğlumla aramdaki ilişkiyi derinleştirmek ve güçlendirmek için de Bozcaada’da geçirdiğim günler benim için önemli bir fırsattı. Bu fırsatı da güzel kullandığımı düşünüyorum. Alpay Bey’in ebeveyn-çocuk ilişkisine dair önemli fikirleri ve çeşitli yöntem ve taktik önerileri var. Davranış psikolojisine ilgili ve hakim. Sanırım çok uzun yıllar aktif olarak tiyatro yapmış olmasının da bunda katkısı var. Yeri geliyor bir ayna tutuyor yüzünüze. Önceden uyarayım; gördüğünüz şey her zaman hoşunuza gitmeyebilir. Alpay Bey’in bu tarafından da ben kişisel olarak çok faydalandım ve kendisine bir teşekkür borcum var. 

Oğlum adına konuşmak istemem ama o günlerin kendisi için de hiç unutamayacağı güzellikte anılar edindiği bir deneyim olduğunu hissediyorum. 

Son not: Klasik tatil anlayışı çerçevesindeki müşteri-misafir özelliklerinizi Alpay ve Ayça ile yaşayamazsınız. Siz de neredeyse onlar kadar ev sahibi olursunuz.

Akay Ertit

Yorum Ekle

Cron Job Starts