19-20 Mayıs 2018 - YÖM Okulları Menekşe Yaylası Çocuk Kampı Güncesi

İlk defa gerçekleşen kapalı gurup okul kamplarından genellikle çekinirim. Çünkü birçok bilinmez içerirler. Acaba okul nereye geldiğinin farkındamı?. Yeterince inceledilermi yoksa moda olduğu içinmi geliyorlar. Veliler yeterince bilgilendirildimi. Benim gönderidğim mailler okundumu. Kafamda dönen binbir soru.

Kayhan karlı okulun kurucusu ve çok net. Fazla detaya girmeden organizasyonu bitiriyoruz. Önce seçtiğimiz bölgede yağış ihtimali fazla olunca rotayı hızlıca değiştirdik.

Menekşe tarafına gitmeye karar verdik. Ama rastlantı ki bizim diğer gurupta aynı yerde. Kamp alanlarımızı değiştirip yakın ama birbirimizden kopuk haldeyiz.

Öncelikle kamp yeri tanıtımı. Çadır kurulumu. Çocuklar çok istekli. Ebeveynler çok çalışkan. Okulun öğretmenleri ise çok alışıklar. Çocuklarla oynayıp ortamı şenlendiriyorlar.

Yürüyüşümüz Papaz çayırına. Diğer gurubumuzla karşılaşınca çok kalabalık olduk. Çocuklar suyun içerisinde bizler güneşleniyoruz.

Mağara keşifleri, deve bağırtan yokuşu, köpekler, meyve peşinde gözler. Otlar ilkbahar çılgını.

Akşam yağmur başlıyor. Tüm kampcılar gülüyor. Bana enteresan geliyor tabii. Dayanışma çok üst seviyede. Çocukları çadıra sokayım diye bağıran yok.

Şimdiye kadarki en iyi ilk başlangıç kampımı geçiriyor olabilirim.

Orman yürüyüşümüzü bilinmez rotaya yapabiliriz. Bilinmez rotalar hep kaybolma riski taşır. Kayboluyoruz da zaten. Ama koyduğumuz işaretler aynı yolu bulup geri dönmemizi sağlıyor.

Sağlıkla kalınız.

Alpay Oğuş 

Yorum Ekle

Cron Job Starts