Çiğdem Yaylası Çocuk Kampı - 16-17 mayıs - Yeniokul

Çiğdem yaylasını ilk kez böyle gördüm. Daha önceleri kamp yaptığımız çadır kurduğumuz yerler su toplamış doğa gölet olmuş. Kıyısına kampımızı attık. Ama su sorunumuz var gibi görünüyor. Köylüler daha yaylaya çıkmamış ve çeşmeler tamir edilmemiş. Gürül gürül akan çeşmelerde su yok.

Biraz geç toplanma, bir araba arızası sebebi ile biraz geç yaylaya vardık.Hemen yerleştik ve öğlen yemeğimizi hallettik.

Çocuklar suyun kıyısında kurbağa peşinde. Bizler biraz yol yorgunluğunu atmak biraz da yürüyeceğimiz yola hazırlanmaktayız.

Böcek gözlem kaplarımızı aldık. Başladık yürüyüşe. Ormanın içine girer girmez hemen kar öbekleri ile karşılaştık. Erimediği gibi oldukça sert. Üzerine bastığınızda bile ezilmiyor.

Gün içinde yakıcı güneş, ardından kar. Şanslıyız. Yürüyüş aslında kısa sürebilirdi. Ama çocukları çok istekli görünce akşam hazırlıklarından çalıp yürüyüşü uzattım. Büyülü yayla dediğim orman içinde kalan yaylaya çıkardım gurubu.

Fakat orada çok kalamadık. Ardından hemen dönüş yoluna geçtik. Erin sabah göle girmişti. Döner dönmez hemen yine gireceğini söylesede hava soğuk olunca sabah bıraktık. Kamp ateşimiz standart lezzette idi. Çocuklar yine ateşe çok ilgi gösterdiler.

Sabah ilk iş kahvaltı ve sonrasında gölette yüzme. Bu işin içine birde çamur banyosu eklenince yürüyüş iptal oldu ve gözü kesen herkesle suya girdik.

Yeniokulun kapalı etkinliği olan bu kampımızın da keyfine diyecek yoktu. Tümkatılımcılara teşekkürler.

Alpay Oğuş

16 mayıs 2015

  

Yorum Ekle

Cron Job Starts