YeniOkul Kırıntı köyü Sonbahar Çocuk Kampı - 20 Eylül

 YeniOkul ile daha önce kocayayla’ya gitmiştik. Bu sefer yolu biraz daha az dertli olsun diye kırıntı köyü’ne gitmeye karar verdik. Tabii bu bizim planımızdı. Doğa’nın planı farklı imiş. Bölgeye 4 gündür yağan yağmur sebebi ile beklediğimden bozuk bir yol ile karşılaştık. Şikayet olsada maceracı ruhlara engel teşkil etmedi. Tüm engelleri teker teker aşarak bölgeye ulaştık.

Kimi zaman bulutlu kimi zaman güneşli ama genel olarak yağışsız bir hafta sonu geçirdik. Okulun güleryüzlü velileri ve çocukları ile uzun kırıntı yürüyüşünü sorunsuz bitireceğimize inanıyordum. Fakat ilk gün bu yolu denemek akşam yemeği için geç kalmamıza sebep olacaktı. Bu sebeple ilk gün menekşe yaylası yolunu yürüdük. Toplamda 4 km lik bir yol. Dönüş sonrası akşam yemeği hazırlıkları ve gece yürüyüşü. Sonra uyku.

Bu kampta uzun süredir olmayan bir ateş başı muhabbeti oluştu. Okulun Müzik öğretmeni şan bölümü mezunu olunca yayla mükemmel bir ziyafet ile şenlendi. Gecenin ilerleyen vakitlerine kadar şarkılar söyledik.

Sabah çocuklar kaldıkları yerden devam işlerinin peşindeydi. Kahvaltı sonrası kuru ama bulutlu bir havada kırıntı yürüyüşümüze geçtik.

Gidiş dönüş 10 km olan yolu sorunsuz ama biraz yorularak bitirdik. Köyün kahvehanesinde çaylarımızı içtik. Çocuklara elma çayı yaptık. Elma dolu ağaçları biz değil tüm şehir gelse bitiremezdi. Bu kadar elmanın oralarda heba olması çok şaşırtıcı.

Dönüş yolunda çamurlar daha kuruduğundan daha hızlı dönebildik. Yayla sularımızı doldurup dönüş yoluna geçtik.

Başka bir kampta görüşmek üzere

Alpay Oğuş

{phocagallery view=category|categoryid=64|limitstart=0|limitcount=0}

1 yorum

  • Yorum Linki beste Cuma, 26 Eylül 2014 14:33 yazan beste

    ruya gibi Craterellus cornucopioides var nasil lezzetli bir mantar turudur, ustelik kurutulabilir bir dahaki sefere toplayin benim için :)

Yorum Ekle

Cron Job Starts