Menemşe Yaylası Çocuk Kampı Ekim 2013

Evet bu sefer hava tahminleri tuttu. Menekşe yaylasında biz sabaha kadar yağan yağmurun altında uyuduk. Bulunduğumuz yeri su basar mı? diye gece kontrol bile ettim.  

Katılımcılar yağış uyarılarına kulaklarını kapatıp iyi hazırlanmıştı. Sadece kurulum sırasında biraz yanlış gerilmiş bir çadır gece sorun çıkardı. Yağış olacağı belli olduğundan çadırlar iyi gerilmiş ve suyun akmasını yada iç tenteye değmesini engellemek ilk görevimiz olmuştu. Birde giriş kısmında bir boşluk olmayan çadırlarda çadıra girmek için tenteyi açtığınızda yağmur direk iç katmana yağan bir model vardı. Bu model çadırda da hafif bir ıslanma oldu.

İşte bu sebeplerle çadır modelleri çok önemli bir konu. Size birçok hava durumunda hizmet edebilecek bir model çadır almak lazım. Böylelikle daha kullanışlı ve daha ekonomik olunabilir.

Fazla kalabalık olmadığımızdan bahçeçikte ortak bir güveç yapmaya karar verdik. Toprak kapta güvecimizi Kaan hazırladı. Ellerine sağlık. Yaylaya çıkışta sorun yaşamadık. Bir yerde sorunlu bir çamur vardı ama küçük arabalar bile takılmadı.

Kamp alanımıza vardığımızda hemen çadırları kurup öğlen yemeğimizi hallettik. Sonrasında yürüyüş yaptık. Akşam saat 20:00 ye kadar yağış belirtisi yoktu. Sonra birden bulutlanma ve ciseleme başladı.

Sonrasında sabaha kadar yağmur pıtırtıları ile uyuduk. Yağmur hiç kesilmedi. Sabah kalktığımızda ateş yakmamız mümkün değildi. Ama yağmurluklarla da idare edebiliyorduk. Kahvaltıları hazırlarken Çocukların hazırladığı futbol sahasında maçlar yapılıyordu. Dallar toprağa çakılarak kaleler elde edildi. Artık solmaya yüz tutmuş eğrelti otları ile de saha sınırları yapıldı.  Çocuklar otları teker teker elleri ile kesip saha sınırlarını yaptılar. Çok sabırlı ve istekli bir iş oldu.

Fazla yağışın yolları bozmuş olabileceği ve farklı bir yol arama değerlendirmesi yaptık. Biz büyükler toparlanırken çocukların sırılsıklam olması serbest idi. Onlarda bunu değerlendirdi. Herşey hazır olduğunda arabalar girerken kurular giyildi ve dönüş yolculuğu başladı.

Dönüş beklediğimizden daha dertsiz tamamlandı. Ve sıcak çaylara ulaştık.

Yağmurdan da hepimiz çok keyif aldık.

Menemşe Yaylası

2013 Ekim

{phocagallery view=category|categoryid=41|limitstart=0|limitcount=0}

 

4 yorum

Yorum Ekle