Soğucak Yaylası - İpek Hançer

Ben İpek,

Daha önce hiç kampa gitmemiştim. Hiç çadırda kalmadım. Kamp çok eğlenceliydi çok eğlendik kampa geldiğimizde birçok arkadaşım oldu. 

Yemekler yedik yürüyüş yaptık, ormanın içine kadar yürüdük bir sürü ağaç köklerini gördük çeşmeye gidip boş şişelere su doldurduk. Alpay amca bize meyvelerin çekirdeklerini verdi bizde sulu yerlere diktik, kilden bardak ve zar yaptık. 

Alpay amcanın izniyle isteyen bütün çocuklar dağa çıktı, dağa çıkarken ve inerken küçüklere yardım ettik. Akşam olunca ateş yakıp mısır pişirdik gece herkes çadırlarına girdi, dışarıya koyduğumuz tavukları galiba köpek yedi. 

 Alpay amcadan yeni şeyler öğrendik çikolatalı bisküvi dediğimiz o şeyin içinde çikolata değil de glikoz şekeri olduğunu öğrendik. Aslında o şekerde değildi çok zararlı bir şeydi bunu duyunca herkes elindeki çikolatalı yani glikoz şekeri olan şeyi duyunca elindekileri çöpe attı. 

Yediğimiz muz kabuklarını hayvanlar yesin diye çalılıkların arasına attık. Sabah olunca kahvatlı yapıp yürüyüşe çıktık geldiğimizde çok yorgunduk bazı çocuklar uyudu. Bu arada aileler toplanmaya başladı ve herkes evine gitti. 

Bu kampta öğrendiğim şeyler;

 

1.Bisküvilerin arasındaki çikolatanın zararlı bir madde olduğu.

2.Yol kırılınca içinden kil çıkması.

3.Kilden eşya yapılabilmesi.

4.Her türlü meyvenin çekirdeğinin kurutulup toprağa ekince ağaç olması. 

Bu kampı hazırlayan Alpay abiye teşekkürler, umarım yine katılma şansım olur.

 

 

 

İpek Hançer

 

 

 

Yorum Ekle

Cron Job Starts