29 Nisan - 1 Mayıs Taraklı karagöl Çocuk Kampı

Hesapta nisan ayının son haftasonunu güneyde biryerde kamp yaparak daha ılıman geçirmeyi hayal etmiştik. Kar yağdı bildiğin. 1 mayıs kampını da artık mayıs yahu deyip göle girmeli olur diye Taraklı olarak belirledik. Hehe şimdi yine kar yağdı diyeceğim sandınız değilmi. Hayır deliler gibi yüzdük.

2 gün konaklamalı olduğundan çok kalabalık bir ekiptik. Bildiğin 4 mahalle kurduk. Kamp hazırlıklarından sonra çocuklara sordum “nasıl bir yürüyüş istiyorsunuz” diye kaybolmak istiyoruz dediler. Bizde kaybolduk. Dik tırmanışlar ve dik inişlerle orman yürüyüşü entrenmanları yaptık. Balta Kullanımı her zaman ki gibi değişmezlerden.

Bahar uyanıyor. Karınca yuvaları yerden 1 m yükseğe ulaşmışlarını keşfettik. Sonra ormanda bilmediğimiz yerlere doğru yürüdük.

Kamp alanında geçen yıllarda bir hendekler kazılıyordu. Göl dışına akıp kampın güney tarafını su altında birakan bir kaynak göle bağlanmış. Haliyle küçük bir dere oluşmuş orada.

Harika olmuş. Çocuklar bu derenin içinden çıkmadılar.

Kamp ateşi denetimini biraz kaçırdık ama daha önceden yanmış yerleri kullanıyoruz hep ve ısrarla çimlerin üzerine araba çıkarmıyoruz değilmi

Sağlıcakla kalın. Kamp yapın bol bol.

Alpay Oğuş

 

Yorum Ekle

Cron Job Starts