15-16 Ekim 2016 Sinekliyayla Yeniokul Haftasonu Çocuk Kampı

Samandere Köyü kamp alanımıza geldiğimizde veliler paslı çitleri görünce dalga geçtiğimi düşündüler. İkna edemedim. Yol bozuk olsada çıkmak istiyoruz dediler. Yola koyulduk. İki yerde beklemediğimiz şekilde takıldık. Arabaları zar zor kamp alanına ulaştık.

Hava nemli olsa da sadece toprak yapışkan. Kamp alanı kuru ve yürüyüş yolumuz uzun. Yola çıktık. Benim konuşmama gerek kalmıyor zaten. Yeni yakalanan semenderler, kurbağalar, keşfedilen mantarlar havada uçuşuyor. Sadece "YENİ" YeniOkul velileri tasalı. Onlarda kısa süre sonra duruma alışıyorlar.

Sinekli yaylada daha önce yürümüş olsak ta GPS ile yürümediğimden en ufak bir sapma bizi başka yerlere ulaştırıyor.

Böyle olunca yeni yerler ve durumlar kaçınılmaz oluyor. Sinekli yayla üzerindeki diğer yaylaya çıkabildik. Bir salıncak kazasını atlattık, ardından çakı ve balta çalışmaları uzun sürünce yola biraz fazla dinlenmiş çıkabildik.

Sanırım bir arı kovanı yakınından geçtik. 2 çocuğun saçları arasına karışan arılar oldu. Hızla bulunduğumuz yerden uzaklaştık. Yol ayrımında sınıfta kaldık. Çoğunluk yanlış yolu seçince onların artık kaybolmuş olduğunu varsaydık.

Kamp ateşi, odun yetmez bulalım. Akşam yemeği. Sabah tamamen yeni doğaçlama başka bir keşif rotası. Ekoloji ve atık konusunda biraz daha derin çalışmak gerekli bu ekipte.

Başka bir kampta görüşmek üzere

Alpay Oğuş

 

Yorum Ekle

Cron Job Starts