Kırıntı Köyü Çocuk kampı - 30-31 mayıs 2015

Yaz kamplarımız başlamadan son mayıs kampımız Kırıntı. Senede 2 kez gelmeden edemiyorum. Birde eylül çivarı böğürtlen ve elma için geliyoruz buralara. Yollar beklediğimden bozuk. Yer yer arabalar takılıyor ve zorlanıyoruz. Ama hiçbiri engel değil. Bir ara arkadakileri beklemek için arabadan indiğimde çok yeni ayak izleri görüyorum. Bir Ayı ‘ya ait. Toprak yoldan orman içine çark etmiş.

 

2-3 Zorlu çamuru aşıyoruz ama 2 araba fire verdik. Fakat aileler istekli. Arabaları bırakıyorlar, kampı bırakmıyorlar. Güç birliği yapıp eşyaları ve aileleri diğer arabalara paylaştırdık.

Kamp alanımıza yerleştikten sonra hemen Menevşe tarafına ilk gün yürüyüşümüzü yapıyoruz. Çilekler olmamış daha. Hava muhteşem. Yayla evlerine kısa bir ziyaretten sonra büyük bir daire çizerek kamp alanımızdayız. Toplamda 6 km. Çocuk çocuk tabiii.

Gece hafif bir yağmur çiselemesi ile ateşimizi canlı tutuyoruz. Sabah sıcak ve güneşli bir hava bizi karşılıyor. Kahvaltı sonrası kırıntı köyüne yürüyüş. Köy kahvesinde kısa bir mola. Toplamda 9,5 km

Dönüşte yine salyangozlar karşımızda. Pek niyetli değildim ama Janset yapmak istiyorum deyince Kabuklu salyangoz yapmaya karar veriyoruz. 10-20 adet topluyoruz. Daha sonradan Beste Bonnard salyangozumuzu sınıflıyor lezzetli bir tür.

Helix-lucorum

Bizde öyle düşünüyoruz zaten.

Bir türlü kamptan ayrılamıyoruz. Sürekli iş çıkarıp duruyoruz. Seteney ve jansetler son aileler. Hep beraber dönüşe geçiyoruz.

31 mayıs 2015

Alpay Oğuş

 

Yorum Ekle

Cron Job Starts