Kurşunlu Köyü Yarıyıl kampı - 24 Ocak 2015

Çok heyecanlıyız. Misafirlerimiz birazdan gelecek ve Kerpiç evlerimizde konaklayıp köyümüzde değişik aktiviteler yapacaklar. 3 gün boyunca köyün içindeki yaşama ortak olacağız.
Daha önce gerçekleştirdiğimiz kampımızın ikinci aşamada köyün tamamında yapılacak. Kurşunlu Köyü Sömestr tatili kampları başlangıç için iyi seçenekti. Kar bu sene yüzümüzü güldürdü. Ulaşıma olumsuz etkisi olmasa da oldukça fazla kar vardı.

Köylülerin bizler için hazırladığı kerpiç evlerinin odalarında konakladık. Odun sobası yaktık. Ev sahibimizin yer sofrasına misafir olduk. Beraber yemekleri yapıp, beraber topladık.
Kızaklarla kaydık. Çocuklarımız günlük tüm aktivitelerini köy çocukları ile birlikte yaptı. Üşüdük, ıslandık, hep beraber sobalarımızın yanında kuruduk.
Köyün üretimleri hakkında bilgi aldık. Ürünleri test ettik. Gelecek dönemde olacakları planladık ve hayal kurduk. Evimizin ihtiyacı olan ürünleri direk üreticisinden hikayesini ve tohumunu bilerek dinleyerek satın aldık.
Unutulmuş keşif rotalarımızı hatırladık. Hep beraber Domuz, tavşan izlerini takip ettik. Yerel bitkileri yerel isimleri ile öğrendik. Ekmek, tereyağ yaptık.

Blog kısmında bu projemizin daha kapsamlı diğer özellikleri ile birlikte anlatıldığı bir yazı yazacağız. Ama kısaca bir çocuklarımızla birlikte sağlıklı gıda temini ve üretimi konusunda artık yardımlaşmak ve paylaşmak istiyoruz. Tohum Ekelimmi Anne bu sebepten var.

Herkese çok teşekkür ederiz.

Yorum Ekle

Cron Job Starts