26 Haziran - 1 Temmuz 2022 Kars Boğatepe Köyü 1. Ekolojik Çocuk Kampı - Köy Yaşamı Deneyimi

Çocuklarımızla Türkiye'nin en bakir coğrafyalarından, peynirin memleketi ve 2667m de konumlanmış Boğatepe Köyünde doğa ile içiçe, yerel, ekolojik bir hafta geçirmek ister misiniz?

Boğatepe Köyü, Kars merkeze 42 km mesafede bir Malakan köyü. 1800'lü yılların sonunda 6 Malakan köyünün yaylası iken 1900'lü yılların başlarında peynir üretimine odaklanmışlar. 

Muhteşem bir doğa içerisinde yaşayan, çalışan insanların arasına biz de çocuklarımızla birlikte karışacağız. Bolca yürüyüş yapacağız. Geceleri kamp ateşi çevresinde günü konuşacağız. Köy çocuklarının yüzdüğü derede suya gireceğiz.Köyün ekolojik sofralarına oturacak, köylülerin bizler için açtığı köy evlerine misafir olacağız. Birlikte çalışacak, birlikte yiyecek, güleceğiz.

Dikkat : Köyde sadece Kampa Gidelimmi Baba Ekibi Boğatepe Çevre Yaşam Derneği işbirliği ile konaklamalı organizasyonlar yapabiliyor. Köyün düzenine ve günlük hayatına saygılı etkinlikler düzenliyor olmamız ve ekolojik dengeye olan inancımız ve saygımız sebebi ile tabii.

Bu kampta kolaylaştırıcımız Güler Zerger.

6 yaş ve üstü katılıma açıktır

Dahil olanlar

 • 5 gece 6 gün köy evlerinde konaklama
 • Tüm yemekler
 • Bölgesel tüm transferler
 • Tüm geziler
 • Yerel köylü rehberler
 • KDV

Dahil Olmayanlar

 • Kars'a ulaşım.(Ucak, tren, otobüs olabilir.)
 • Kamp bitimi Kars'tan evinize dönüş. (Ucak, tren, otobüs olabilir.)
 • Kendinize özel extralar
 • Yetişkin içecekleri
 • Dahillerde belirtilmeyen tüm hizmetler

Program

Bu bölümde Kampımız ile ilgili detayları görebilirsiniz. Her pencere farklı bir konudadır..

Doğayı ve doğal olanı seviyoruz,bu sebeple gezilerimizde bunlar vazgeçilmezimiz. Bir bölgeyi gezerken yavaş olmayı, yavaş olurken hayatın ve kavrayışın farklılaştığını deneyimliyoruz. Yavaş tatilin en önemli ayrıntılarından biri ruhumuza hizmet etmesidir. Özünüze ve içinize bir dokunuştur. 

Bizler etkinlikleri planlarken ve uygularken özgün bir yöntemle çocukların akışı ve planlamayı değiştirebilmelerine imkan veren yöntemler uyguluyoruz. Bu şekilde aslında bir anlamda çocukların zamanına yavaşlıyoruz. Bu tür plan değişikliklerine hazırlıklı olun. Mesela bazen derede oynamak çok eğlenceliyse yemeği geç bırakabiliriz. :)

Bunların dışında özel bazı çalışmalar için sizlerden bazı konularda hazırlıklı gelmenizi rica edeceğiz. Katılımınız halinde bunlar sizlere bilgilendirme mailleri olarak duyurulacaktır.

Boğatepe köyü programı yurt dışında ekolojik turizm dönüşümü konusunda çok ilgi duyulan bir program. Köye yurt dışından ve özellikle okullardan çok katılım olmuş ve bu program uygulanmış. Türkiye'de ise ilk kez biz bu programı gerçek haliyle yapan ekibiz. :)  Bunu da ayrıca çok gurur verici bir detay olarak söylemiş olalım :).

Boğatepe köyü dışarıdan günlük ziyaretçi kabul etse de konaklamalı ziyaretçileri sadece Kampa Gidelimmi Baba kapsamında kabul eden bir köy. Bizce bu bulunmaz bir fırsat. 2300 m de bir köyün, köylünün yaşamına evine misafir olmak pek rastlanır bir deneyim değildir.

Bu bir ziyaret, bir an yakalama yarışı değil, anın içinde olma davetidir.

Kars ulaşım.

Hepimiz kendi seçtiğimiz ulaşım aracı ile 26 Haziran 2022 sabahı en geç 11:00 de Kars merkezinde olacağız. Biz sizi Kars merkezde neredeyseniz oradan alacağız. Bazı katılımcılarımız 1 gün önceden şehre gelebiliyor. Bu durumda da otelinizden alacağız. Sizi aldığımız anda kampınız başlamış oluyor.

Ardından öğlen yemeği ve Kars kalesinde küçük bir alışma yürüyüşü sonrası köye yola çıkacağız.

Yukarıdaki program sadece günlük çatı programımızdır. İçeriğindeki hiç bir çalışmayı ve etkinliği kapsamaz. Günlük etkinlikler çocuk gurubunun enerjisi ve yönelimi doğrultusunda belirlenir.

Boğatepe Köyü

Tüm gün Boğatepe köyündeyiz.Köy küçük Boğatepe ve üyük Boğatepe diye 2 mahalleden oluşuyor. Yeşil çatılı peynir depoları, mandıralar, ağıllar, peynir müzesi, kadın bakkalı ile dünyada nam salmış köyü ve insanlarını köyde yaşayan Güler Zerger ile detaylıca dolaşacağız.

 
Yukarıdaki program sadece günlük çatı programımızdır. İçeriğindeki hiçbir çalışmayı ve etkinliği kapsamaz. Günlük etkinlikler çocuk gurubunun enerjisi ve yönelimi doğrultusunda belirlenir.

Karatavuk Köy deresinde çocukça oyunlar, kamp ateşi,

Karatavuk köyüne bir ziyaretimiz olacak. Tavuklar kara mı onu kontrol edeceğiz. :) Muhteşem bir doğa içerisinde hayvancılıkla uğraşan köylere misafir olacağız. Köy çocuklarının yüzdüğü derelerde gerekse gölgelik altında onlarca çocukça oyun bizi bekliyor. Kimi zaman yavaş, kimi zaman hızlı olacağız. Köylüler meralarda çalışıyor olacak. Onlara ziyaretler yapacağız. Bazı işlerin ucundan tutmazsak olmaz. 

Yukarıdaki program sadece günlük çatı programımızdır. İçeriğindeki hiçbir çalışmayı ve etkinliği kapsamaz. Günlük etkinlikler çocuk gurubunun enerjisi ve yönelimi doğrultusunda belirlenir.

Göçerler, kampı atlar, yüzme bolca yüzme

Yaz gelince yerel tür inek sürüleri meraları bitirdikçe yer değiştirir. Daha yüksek alanlarda otluyorlar. Bu alanları Göçerler kontrol ediyor. Sürüleri ile daha yüksek alanlarda yaşıyorlar ve süt üretiyorlar. Onların yanına gitmek için çok erken uyanacağız. Traktörlerle belli bir yere kadar ulaşıp geri kalan yolu yürüyeceğiz. Göçerlerin sofrasına ortak olacağız ve sütlerinden ayranlarından peynirlerinden ve bu dönemde bolca olan yayla otlarından öğlen yemeğimizi yiyeceğiz. Ata bineceğiz.Dönüş yolumuz yürüyerek olacak. Gün batımı şansımızın en yüksek olduğu zaman.

Yukarıdaki program sadece günlük çatı programımızdır. İçeriğindeki hiçbir çalışmayı ve etkinliği kapsamaz. Günlük etkinlikler çocuk gurubunun enerjisi ve yönelimi doğrultusunda belirlenir.

Boğayepe Köyü Meraları

Boğatepe köyü hayvanlarını beslerken yaz boyunca uzak meralarda otlama yapıyor. Bunun sebebi yakın meraların kış için biçilip saklanması. Bu meralarda binlerce çeşit bitki doğal olarak büyüyor. Ağustos ayında bu otlar biçilip kış besini olarak depolanıyor.

Yukarıdaki program sadece günlük çatı programımızdır. İçeriğindeki hiçbir çalışmayı ve etkinliği kapsamaz. Günlük etkinlikler çocuk gurubunun enerjisi ve yönelimi doğrultusunda belirlenir.

Veeee ayrılık

Köyde kahvaltı sonrası geri dönüş planınıza göre sizleri istediğiniz yere bırakacağız. Yine görüşmek üzere.

Kamp Detayları

Bu bölümde Kampımız ile ilgili detayları görebilirsiniz. Her pencere farklı bir konudadır..

...

Kamplarımıza çocuklar yanlarında bir yetişkin olmadan katılamıyorlar. 

Bu kamplarımızda yaş sınırı koymuyoruz çünkü her çocuğun yaşına göre böyle bir kamptan edineceği çok farklı deneyimler olduğunu biliyoruz. Bu deneyimlere fırsat yaratmak için de bizim tecrübemiz yeterli olacaktır.

Genellikle çocukların programlarla sınırlanmadığı, denetlenmediği kamplar planlıyor ve tasarlıyoruz. Bu tasarımda kendimizi eğitmen değil kolaylaştırıcı olarak tariflendiriyoruz. 

Böylelikle çocukların bizlere ya da ebeveynlerine kendilerini beğendirmek, kabul ettirmek zorunda olmadığı alanlar, anlar yaratıyoruz. 

Bu bize uygulamamızda çok farklı ve özgün kapılar açıyor. Çocuk içinde farkedilir faydalar sağlıyor. Ebeveynler için de çocuğunu farklı bir şekilde gözlemleme fırsatı.

Kamplarımıza gelen aileleri de bu anlamda çok farklı bir tatil bekliyor diyebiliriz. 

Doğa bizim öğretmenimiz ve yol göstericimiz. 25 yıllık Sıradışı Doğa sporları tecrübemiz ve uzun yıllar tiyatro çalışmaları yapmış olmamızın verdiği tecrübe ile yaratıcı drama tekniklerini ve bu karışımı kamplarımızda sıkça kullanıyoruz. 

Hedefimiz sizin değil çocuğunuzun size Kampa Gidelimmi BABA* demesidir.

*Kamplarımıza Anne, babaanne, anneanne, dede, herkes katılabiliyor. İsimde neden BABA kullanıldığımızı buradan okuyabilirsiniz

...

Yemek ( Tam Pansiyon - 5 Sabah, 4 Öğlen ve 5 Akşam yemeği, 6 Gece Konaklama dahil.) 

26 Haziran 2022 sabah Kars'a vardığınız andan itibaren konaklama ulaşım, köy konaklamaları, sabah, öğlen akşam yemekleri, günlük geziler, Kars'a dönüş fiyatlandırmaya dahildir.

Tüm bunları bize ekolojik kamplarımızda da mutfağımızı emanet ettiğimiz Güler bizim için düşünecek ve organize edecek.

Konaklama : Köy Evi

5 Gece Boğatepe Köyü Köy Evlerinde Konaklama
Köylüler bizim değerlimiz. Ekoturizm Projesi kapsamında köylülerin evleri konaklama amaçlı kullanılabilir hale getirilmiş. İyi ki de getirilmiş. Yoksa biz nasıl dağdaki bir köyde konaklayıp o eşsiz coğrafyaya ziyaretçi olabilecektik? Mimari doğal çatı, taş örme, ahşap, kerpiç karışımı. Yukardaki programda ayrıntısı verildiği gibi köyde hem konaklayacak hem de yaşamlarına ortak olacağız. KampaGidelimmiBABA kamplarına gelmiş olanlar bilir. Burada karşımıza bir sürü seçenek çıkacaktır. 

Dönüş
1 Temmuz 2022 günü dönüş organizasyonunuzu kendiniz yapmış olmalısınız. Uçak ya da tren olabilir.

 

...

26 Haziran 2022 sabah saat en geç 14:00 de Kars merkeze ulaşmış olmalısınız. 

1 Temmuz 2022 sabah kahvaltı sonrası kampımız bitmiş oluyor. Dönüş için hangi ulaşım seçtiyseniz sizi bu ulaşım aracına ulaştıracağız.
 


...

Yetişkin : Tam Pansiyon - 5 Sabah, 4 Öğlen ve 5 Akşam yemeği, 6 Gece Konaklama dahil. Yetişkin kişi başı 2800TL 

Çocuk : Tam Pansiyon - 5 Sabah, 4 Öğlen ve 5 Akşam yemeği, 6 Gece Konaklama dahil. Çocuk kişi başı 2500TL 

12 Yaş Üstü Çocuk Yetişkin sayılır.

Bilgi için: info@kampagidelimmibaba.com adresine mail atınız.

Ödeme - İade Detayları
-Rezervasyon sırası bu form aracılığı ile takip edilir. Bir yere ilk aday olan hak sahibidir. 
-Formu doldurduktan sonra 7 gün içinde en az %25 ödeme yapılmalıdır. Kalan ödeme Mayıs 2022 sonuna kadar istenen taksitte ödenebilir. Ödeme yaptığınızda lütfen mail ile bildiriniz.
-Gerekli bilgiler ödeme mailinizde tarafınıza bildirilecektir.
-31 Nisan 2022 tarihine kadar iptallerde ödemenizin tamamını iade alabilirsiniz.
-1 Mayıs 2022sonrası iptallerde %25 kesinti sonrası ödeme iadeniz yapılır.
-1 Haziran 2022 sonrası iptallerde %50 kesinti sonrası ödeme iadeniz yapılır.
-Kayıt yaptığınız kampınızın başlamasına 7 gün kala yapılan iptallerde herhangi bir iade yapılamaz.
-Ödemeniz tamamlandığında kamp katılımınız kesinleşmektedir.
-Kamp rezervasyonunuzu başka bir katılımcıya devredebilirsiniz. Katılımcı farkları tekrar hesaplanacaktır.
-Kampın tarafımızdan iptal edilmesi durumunda ödemenizin tamamı iade edilir.
-Bu form aracılığı ile yapmış olduğunuz kayıt resmi olarak geçerli Dijital Kayıtlar sınıfındadır. İp numaranız ve servis sağlacınız aracılığı ile bu işlemler kayıt altına alınmaktadır.Kayıt yaptığınızda ibraz edilen kuralları kabul etmiş sayılırsınız.

...

Önemli Bilgiler
-Rezervasyon sırası bu form aracılığı ile takip edilir. Bir yere ilk aday olan hak sahibidir. 
-Kampımıza katılmaya karar verdiyseniz aşağıdaki “Kampa Katılmak İstiyorum” tuşuna basarak, kaydınızı yaptırmalısınız. Kayıt sonrası tarafınıza otomatik bir mail gelecek bu mailde gerekli tüm bilgiler mevcuttur.
-Kamp tarihi yaklaştığında gerekli konularda bilgilendirici maillerimizi alacaksınız. Merak etmeyin unutmayız :)

Gerekli Malzemeler
Bu konuda katılımcılar belli olduktan sonra daha ayrıntılı duyuru yapılacaktır.

Kayıt Formu

Katılım sadece bu form aracılığı ile yapılmaktadır. Katılıma kesin karar verdiyseniz formu doldurunuz. Kayıt olduktan sonra size bir mail gelecektir. Bu mailin içeriğinde zaten bu sayfada okuduğunuz bazı önemli bilgiler bulunmaktadır. Lütfen bu maili dikkatle okuyarak saklayınız.
play-icon5.png

Boğatepe Çevre ve Yaşam Derneği

Dernek kurulmadan önce, göç nedeniyle neredeyse insansızlaşmak üzere olan Boğatepe köyünde, derneğin kurulmasıyla birlikte yeni bir dönem başladı. Köyde Türkiye’nin ilk eko müzelerinden biri olan Peynir Müzesi kuruldu ve peynir çeşitliliği artırıldı. Köyün en büyük gelir kalemi olan peynir üretiminin yanı sıra köy sakinlerin de desteğiyle eko-turizm de bir geçim kaynağına dönüştü.d.

Cron Job Starts