Salı, 28 Şubat 2017 00:59

Kampa sadece BABA'lar mı katılabiliyor?

Yazan
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Hayır. Anneler, teyzeler, amcalar, dedeler. Herkes katılabilir. Çocuk olmadan da katılabilirsiniz.

Çocuğumuzu büyütme evrelerinde 3 parçası olan bir proje geliştirmiştik.

www.benimleoynarmisinanne.com 0-3 yaş aralığı için çocukları yuvaya göndermeden bir çözüm arayışında idik. Hem de artık çocuklar ayaklandığı için biraz anne dayanışması ve sosyalliği de olmalıydı. Beslenme, davranış, oyun öncelikli ilk projemiz Benimle Oynarmısın Anne ismini aldı.

www.kampagidelimmibaba.com topluluğu ile de babanın artık çocuğun gelişiminde daha etkin rol oynadığı ve annenin artık biraz daha fazla dinlendiği bir süreç ihtiyacı duyduk. bu sebeple sitemizin ismini baba üzerine kurduk. Burada hedef yaşımız 3-12 aralığıdır.

www.tohumekelimmianne.com topluluğu ise artık Anne doğurganlığı ve yaratıcılığının tekrar çocuk üzerinde etkin olmasını planladığımız sürecin adı. Takas, tamir, üretmek, ekmek, tohum, paylaşım. Bir sürü değerli mirasın sonraki kuşaklara geçebilmesi için aracılık etmek hayalindeyiz.

Tabii tüm bunları daha derin düşündüğümüzde Anne ya da Baba rollerinin cinsiyetci bir yaklaşım dışında roller üzerine kurulu olduğunu anlamışsınızdır. Burada evin dişil ya da Eril dengeleri devreye girecek kimi zaman ailenin babası oyun oynarken Anne'si kampa gelebilecektir çocuğu ile.

Tüm bu kuşak öğretilerini devralıp, devredeceğiz çocuklarımıza. Amacımız hayalimiz bu.

 

 

Okunma 2045 defa Son Düzenlenme Çarşamba, 01 Mart 2017 20:55

Yorum Ekle