29-30 Haziran 2024 Düzce Sinekli Yaylası Çadırlı Aile - Çocuk Doğa Kampı

  Kısaca

  Düzce’ye 33 km en yakın yerleşim yerine 6 km mesafede olan Sinekli Yaylası'na Beyköy, Uğur Köyü, Samandere Köyü ve Samandere Şelalesi güzergahından ulaşılmaktadır. Ayrıca Abat Gölü yol güzergahından da ulaşım sağlanmaktadır. 1.450 m rakım da olup 100 dekar yayla alanına sahiptir.

  Kampın genel amacı kamp ortamı hakkında herkesin genel bilgi sahibi olması, kendi tüm işlerini kendisinin karşılaması ve çocuklarını da kamp ortamına alıştırması,çadırda uyumak ve bunun haricinde gelen ebeveynlerin kabiliyetleri doğrultusunda çocuklara çeşitli etkinlikler yaptırılmasıdır.

  Kamplar genellikle Doğa farkındalığını arttırıcı tekrarı çoğaltmak ve böylelikle doğa bilincini kalıcı olarak içselleştirmek amacını taşımaktadır. Bu sebeple bolça yürüyüş, kaybolma, hikaye, masal, gözlem, böcek, yağmur, sis, soğuk, sıcak, su, güneş, çamur, vs ne varsa, kısmetimize ne çıkıyorsa olduğu gibi karşılamak, dayanışmak, yardımlaşmak, eğlenmek amacındayız.

  Yetişkinler için de tabii günü konuları genel olarak Kampcılık, malzeme, yerseçimi, Vahşi hayat, Sıcak kalma, iyi uyku, Ekoloji, gıda, Sağlıklı beslenme vs konularda da farkındalık arttırıcı muhabbetler kaçınılmaz oluyor.

  Bu kampta Kolaylaştırıcımız Volkan Üstün.


  Tüm yaş Gurupları

  Kamp Detayları

  Bu bölümde Kampımız ile ilgili detayları görebilirsiniz. Her pencere farklı bir konudadır..

  Kamp alanı büyük bir yeşillik ve çocukların rahatlıkla oynayabilecekleri güvenli bir ortam. Her çocuk büyükler ile yürüyüşe katılacaktır. Küçük olanların biraz desteğe ihtiyacı olabilir. merak etmeyin onları gözeteceğiz.  Kamplar genellikle Doğa farkındalığını arttırıcı tekrarı çoğaltmak ve böylelikle doğa bilincini kalıcı olarak içselleştirmek amacını taşımaktadır. Bu sebeple bolça yürüyüş, kaybolma, hikaye, masal, gözlem, böcek, yağmur, sis, soğuk, sıcak, su, güneş, çamur, vs ne varsa, kısmetimize ne çıkıyorsa olduğu gibi karşılamak, dayanışmak, yardımlaşmak, eğlenmek amacındayız. Kamp çevresinde akşam ateşi için odun toplama, mevsimi itibari ile muşmula, kuşburnu ve yayla elması (kaldıysa :) ) toplama kamp alanı aktivitelerinden olacaktır.

  Ayrıca arabayla gidileceği için top, ip, küçük müzik aletleri v.b araçlar getirebilirsiniz ancak hamak getirmeyin kuracak yer yok. Bütün gün çocuklar ne istiyorsa onu yapıyor olacağız. Müzik yapmayı bilen varsa getirilecek aletler ile şarkı söyleyebiliriz ya da oyunlar oynayabiliriz. (Çalışıp da gelebilirsiniz :)) 


  Düzce’ye 33 km en yakın yerleşim yerine 6 km mesafede olan Sinekli Yaylası'na Beyköy, Uğur Köyü, Samandere Köyü ve Samandere Şelalesi güzergahından ulaşılmaktadır. Ayrıca Abat Gölü yol güzergahından da ulaşım sağlanmaktadır. 1.450 m rakım da olup 100 dekar yayla alanına sahiptir.

  Yayla evleri orman dibine yerleşmiştir. Büyük orta alan Mera olarak kullanılır.

  29 Haziran Cumartesi sabah 06:00 evden çıkış.
  30 Haziran Pazar günü saat 15:00 civarı yayladan geri dönüş yola çıkış.

  Diğer ayrıntılar katılımınız halinde mail ile gönderilecektir. 

  Her aile kendi yemeğinin temin ve organize edecektir. Planlama için aşağıda örnek bir ihtiyaç listesi vardır.

  1.gün
  Kahvaltı --> Yolda yapılacak. Seçim size bağlı.
  Öğle yemeği --> Kampa varmış olacağız. Hızlıca orada da hazırlanabilir ya da çantanızda hazır sandviçleriniz olabilir.
  Akşam Yemeği -->Hava kararmadan hazırlıklarımızı bitirmiş olacağız.
  Kamp ocakları olanlar için : ne yemek istiyorlarsa. Bizim örnek menümüz tarhana + bulgur.
  Kamp ocağı olmayanlar için : isteyen küçük tüp getirebilir ve kendi tenceresini/ tabağını v.b mutfak malzemesini. Kampın bir bölümü çocukların ulaşamayacağı şekilde mutfak haline getiririz. Kamp ateşinde yemek ısıtmayı düşünenler dikkat ! tencere/tavalarının altının kararacağını belirtmek isterim. Kamp ateşinde mangal yada şiş yapılabilir sorunsuz. Bu kısım hayal gücünüze bağlı.:) Sucuk hatta dallara da takılabilir.

  Arabayla gideceğiz ancak kampta mutfak malzemesi çok fazla taşımaya gerek yok. Herkes kendi sayısı kadar malzeme getirirse yeterli olacaktır.  Yemekleri de yine kendi yiyeceği kadar koyarsa fazlalık yaratmayacaktır. Sıcak çorba yapmak her zaman güneş indiğinde soğuyan havaya karşı güzel bir önlemdir. Su yaylada var yakınımızda olacak Herkes suyu taşımak için min 5lt su taşıma kabı getirmelidir ve içmek için küçük mataralar. Çocuğunuzun kendi matarası, feneri ve düdüğü olması şiddetle önerilir. :)

  Tüm eksikler ve Taze ekmek yol üzerinden temin edilmesi mantıklı olacaktır. Yanınıza bol meyva almanız önerilir.

  2.gün
  Kahvaltı --> Kamp alanında yapılacak. Peynir zeytin normal kahvaltı malzemeleri. En şatafatlı öğündür. Kendinizi özgür bırakın.:)
  Öğlen yemeği --> yine kamp alnında hazırlanacak yola çıkmadan önce atıştırmalık.

  3.
  2 Gece konaklama var ise eğer yukarıda ki listelere göre 1 gün ek düşünmelisiniz.

  Herkes kendi aracı ile yola çıkacak. Arabası olmayanlar için arabasında yer olanlar benimle irtibata geçebilir böylece arabalara dağılabiliriz. Masraflar paylaşılabilinir.:)

  Kamp malzemesi olanlar kendi çadır,mat ve uyku tulumlarını getireceklerdir. 
  Olmayanlar kiralayabilir. ( Kayıt formu içinde fiyatlardırma bölümüne Bakınız.)

  Kiralanacak malzemeler temiz teslim edilir teslim alınırken zarar görmemiş olması gerekmektedir. Zarar gören malzemeyi değer bedelinden kiralayan satın almak durumundadır. En çok zarar konuları çadır bezlerinin yırtılması veya pollerin kırılması veya sigara yanıklarıdır.  (Çocuklar için uyku tulumlarının içine alez v.b malzeme getirilmesi önerilir). Yağmur yağması durumunda tüm malzemeler katılımcı tarafından teslim alınır ve belirteceğimiz adrese tüm bakımları yapılmış, kurutulmuş olarak teslim edilir.(Kargo yada elden bırakılabilir.)

  Kamp alanında çocuklar çevresinde sigara içilmemesi önemle rica edilir. Gözden uzak bir ağaç arkasını "izmariti yere atmama" koşulu ile sigara içme mekanı olarak belirleyeceğiz. İyi tarafından bakarsak en azından gökyüzü görünüyor olacaktır. :)

  Katılım Katkı Payı
  Kamplara katılım 3 yaş altı çocuklar için ücretsizdir. 

  3-12 yaş aralığı Katılım katkı payı 600 TL dir.
  Yetişkinler için 850 TL dir.
  12 yaş üstü çocuk Yetişkin gurubundadır. 

  Çadır Uykutulumu ve mat kiralamak istiyorsanız...

  Çadır, Uyku Tulumu ve Mat Temel kamp malzemeleridir. Hiçbir malzemesi olmayan ama Kamplarımıza katılmak isteyenler için oluşturduğumuz bir seçenektir. Malzemeler limitlidir.

  Bu sebeple katılıma kesin karar verdiğiniz durumda formu doldurunuz. Malzeme kiralamak isteyenlerin Kamp öncesinde malzeme kiralarını havale yapması zorunludur.

  Geçmişte oluşmuş bir çok maduriyet sebebi ile bu uygulamayı anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz. Teşekkür ederiz.

  Ücretler : Çadır 600tl/ Adet (3 kişiliktir.  2 ebeveyn 2 çocuk içinde yeterlidir.)

  Mat (-15 Derece özellikte)+uyku tulumu 250TL/adet 

  Kiralanacak malzemeler temiz teslim edilir teslim alınırken zarar görmemiş olması gerekmektedir. Zarar gören malzemeyi değer bedelinden kiralayan satın almak durumundadır. En çok zarar konuları çadır bezlerinin yırtılması veya pollerin kırılması veya sigara yanıklarıdır.  (Çocuklar için uyku tulumlarının içine alez v.b malzeme getirilmesi önerilir)

  Kamp alanında çocuklar çevresinde sigara içilmemesi önemle rica edilir. Gözden uzak bir ağaç arkasını "izmariti yere atmama" koşulu ile sigara içme mekanı olarak belirleyeceğiz. İyi tarafından bakarsak en azından gökyüzü görünüyor olacaktır. :)

  Çok büyük olmayan piknik örtüsü, kilim ( piknik kilimi gibi)
  Çocuk oyuncakları ( yukarıda örneklendirilmiştir)
  Çadır - uyku tulumu - mat - kafa ya da el feneri
  Mutfak malzemesi +yemek ( herkes kendi kişi sayısı kadar)
  Yedek kıyafet, akşam soğuk olmasına karşı muhakkak polar, şapka ( özellikle çocuklar için unutmayın). Uyku tulumunu yetmeyeceğini düşünen varsa arabaya battaniye de koyabilir.
  Su için kap, mataralar
  İlk yardım malzemeleri, çocuklar için ilaçlarınız varsa.
  Diş fırçası, tuvalet kağıdı, ıslak mendil.

  Bu kampları düzenlerken ürettiğimiz atığa çok dikkat ederiz. Lütfen atık olabilecek tek kullanımlık bardak, tabak çatal getirmeyiniz. Evinizde ne kullanıyorsanız getiriniz. Orada hepsini yıkayarak ve sularımızı doldurduğumuz mataralardan içerek atık üretmeden kamp yapabiliriz.

  Kayıt Formu

  Katılım sadece bu form aracılığı ile yapılmaktadır. Katılıma kesin karar verdiyseniz formu doldurunuz. Kayıt olduktan sonra size bir mail gelecektir. Bu mailin içeriğinde zaten bu sayfada okuduğunuz bazı önemli bilgiler bulunmaktadır. Lütfen bu maili dikkatle okuyarak saklayınız.