Çok Sorulanlar

Bu bölümde Kamplarımızla ilgili en çok sorulan soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz.

Genel Cevaplar

Kampa Gidelimmi Baba Nedir?

Bizler uzun yıllar Sıradışı Sporlar ile ilgilenmiş bir aileyiz. Doğanın kişisel gelişim üzerindeki gerekliliklerini ve olumlu etkilerini kendimiz üzerinden bildiğimizden, "doğa yoksunu" çocuklar yetiştirmek istemiyoruz. Şehir çevresinde korunaklı ve mangal üzerine kurulu piknik alanlarını da bu türde gelişime uygun ve destekleyici alanlar olarak görmüyoruz.

Görece el değmemiş bozulmamış doğa içerisinde geçirdiğimiz zamanlarda şehir koşuşturmacasından uzaklaşmak, uyumlanmak, temiz hava temiz enerji ile dolmak, doğa ile uyum, yardımlaşma ve değişik bir deneyim olarak çocuğumuzla kamp yapıyoruz. 

AVM ler dışında seçeneği olmayan ama böyle bir alternatif arayan ailelere de klavuzluk ederek bir topluluk oluşturmak ve toplumda bu tür etkinliklerin artmasını sağlamayı umuyoruz. 

Böylelikle çocuklarımıza doğanın değerini daha iyi anlatabiliriz. Doğayı korumayı öğretebiliriz. 

Kampa Gidelimmi Baba Toplumda pek bilinmeyen kampcılık sporunun hangi yaş olursa olsun çocuklarımızla da yapılabileceğini kanıtlayan toplumsal bir projedir.

Hafta Sonu Kamplarımız

Nereye Gidiyoruz?
Kamplarımızı genellikle 1000 m civarı yaylalarda yapıyoruz. Bunun birçok sebebi var. Doğaya daha yakın olabilmenin tek yolu budur. Daha güvenlidir. Vahşi yaşama yakın olduğundan ihtimalleri yüksektir.

Duyuru başlığımızda ve duyuru içerisinde hangi bölgede olduğu ile ilgili bilgileri paylaşırız. Fakat yaylalar çok geniş olduğundan kamp yapacağımız bölgeyi tarif edemeyiz. Bu sebeple biryerden sonra konvoya katılmanız gereklidir.
Cron Job Starts