11-12 Aralık 2021 Beykoz Permakamp Öğümce Yerleşkesi - Ekolojik Çocuk Kampı

İstanbul'a 30 km mesefade 5 yıl önce kampagidelimmibaba aileleri tarafından Toplum Destekli kurulmuş bir çiftliktir. Öğümce köyü sınırları içerisindeki bu yerleşkede şimdiye kadar Türkiye için çok yeni ve farklı olan bir çok uygulama hayata geçirildi.

Permakamp; çocuklarımız günlük doğa etkinliklerinden farklı yöntem ve düşünce biçimleri ile tanışsınlar diye tasarlandı. Her adımında çocukların da uygulama ve fikirlerle katılmasına fırsat tanındı. 

Ağaç üstü ağları, ip kaydırakları, sıradışı ağaç oyun evi, Gökkubbesi (Dome), ekili arazileri, kestane platformu, kompost tuvaleti, fırını ile tüm gün her köşesinde farklılıklar bulabileceğiniz bir yer.

Kamp alanımız yerleşke içerisinde olacak, kahvaltı ve öğlen yemeğini bizim için yerleşke halledecek. Akşam yemeği için büyük bir mangal yakacağız. 

Yetişkinler için de tabii günü konuları genel olarak Kampcılık, malzeme, yer seçimi, Vahşi hayat, Sıcak kalma, iyi uyku, Ekoloji, gıda, Sağlıklı beslenme vs konularda da farkındalık arttırıcı muhabbetler kaçınılmaz oluyor.

Bu kampta Kolaylaştırıcımız Seteney Koz.


Tüm yaş Gurupları

Dahil olanlar

 • 2 Sabah Kahvaltısı
 • 2 Öğlen Yemeği
 • 1 Akşam Yemeği
 • Konaklama
 • Tüm çalışmalar
 • Eğitimler
 • KDV

Dahil Olmayanlar

 • Ulaşım
 • Yetişkin içecekleri
 • Kendinize Özel Extralar
 • Dahillerde belirtilmeyen tüm hizmetler

Kamp Detayları

Bu bölümde Kampımız ile ilgili detayları görebilirsiniz. Her pencere farklı bir konudadır..

Kamp alanı büyük bir yeşillik ve çocukların rahatlıkla oynayabilecekleri güvenli bir ortam. Her çocuk büyükler ile yürüyüşe katılacaktır. Küçük olanların biraz desteğe ihtiyacı olabilir. merak etmeyin onları gözeteceğiz.  Kamplar genellikle Doğa farkındalığını arttırıcı tekrarı çoğaltmak ve böylelikle doğa bilincini kalıcı olarak içselleştirmek amacını taşımaktadır. Bu sebeple bolça yürüyüş, kaybolma, hikaye, masal, gözlem, böcek, yağmur, sis, soğuk, sıcak, su, güneş, çamur, vs ne varsa, kısmetimize ne çıkıyorsa olduğu gibi karşılamak, dayanışmak, yardımlaşmak, eğlenmek amacındayız. Kamp çevresinde akşam ateşi için odun toplama, mevsimi itibari ile muşmula, kuşburnu ve yayla elması (kaldıysa :) ) toplama kamp alanı aktivitelerinden olacaktır.

Ayrıca arabayla gidileceği için top, ip, küçük müzik aletleri v.b araçlar getirebilirsiniz. Bütün gün çocuklar ne istiyorsa onu yapıyor olacağız. Müzik yapmayı bilen varsa getirilecek aletler ile şarkı söyleyebiliriz ya da oyunlar oynayabiliriz. (Çalışıp da gelebilirsiniz :)) Boya kalemi kağıt kitap da getirebilirsiniz pazar sabahı kahvaltı sonrası resim yapabiliriz çimlerde.


Permakamp

Permakamp doğal yaşam alanları oluşturma amacı ile toplum destekli kurulmuş bir gıda üretim veya gıda birliği topluluğunun genel adıdır. Sitemizde gerekli bilgileri bulabilirsiniz.

Bizler çiftliğe adım attığımız andan itibaren bizi bekleyen işlere dalarız. Büyük bir mutfağımız var. Etkinlikler sırasında mutfak sorumluları hariç mutfağa girilemiyor. Yemekler hazır olduktan sonra kendimiz alıp çocuklarımızla birlikte masalarda yemeklerimizi yiyiyoruz. Sonrasında yine çocularımızla birlikte bulaşıklarımızı kendimiz yıkıyoruz.

Yerleşkeye girdiğiniz anda nerde ne var biri size anlatacak. O kişi hala ortaya çıkmadıysa önce bir çay koyun ve kendini belli etmesini bekleyin.

Yürüdüğünüz yere dikkat edin. Ayaklarınızın altında bizim yemek için ektiğimiz marulumuz olmasın.

Yoga yapmak serbest. Çocuklar zaten serbest. Sizinkiler biraz çekingen olsa da onlara karışmayın. Bizim çocuklar onları açar merak etmeyin. Haa olmadı ve bir şey kırıldı, bir şey ezildi, çocuğunuza sakın kızmayın; biz kızmıyoruz çünkü ama onu hemen düzeltin, tamir edin. Muhtarın gözünden kaçamazsınız bizden söylemesi.

Alanda sigara içilmiyor. Sadece giriş kapısının önünde içilebiliyor. Ama orada bir izmarit kabı olacak merak etmeyin.

Haydi o zaman buluşalım. Aşağıda ki formu doldurun ki biz sizi tanıyalım. Nereye geleceğinizi size söyleyelim.

11 Aralık sabah 08:00 evden çıkış. Permakamp ulaşım 30 dk.

Çadırların kurulumu, oryantasyon, yürüyüş, kamp içi serbest zaman, kamp işlerinde üretim, solucan ve toprak üzerine söyleşi, çiftlik kurmak üzerine söyleşi, kamp ateşi, konaklama

12 Aralık saat 15:00 civarı Permakamp'tan geri dönüş yola çıkış. 

Gün boyu kamp içerisinde çocuklar için değişik etkinlikler. Dostumuz Solucanlar, tamirat tadilat, Ağaçların üzerinde ağlar, Flying FOX, Ekolojik beslenme...vs

Diğer ayrıntılar katılımınız halinde mail ile gönderilecektir. 

Permakamp Ekolojik amaçlarla kurulu bir çiftlik olduğundan tüm gıda ihtiyacımız nereden geldiği ve ne olduğu belli ürünler ile Permakamp Mutfağı ve Ambarı tarafından karşılanacaktır.

1. gün
09:30 - 11:00 Kahvaltı 
13:00 - 14:30 Öğle yemeği 
16:00 - 16:30 Meyve
18:00 - 20:00 Akşam Yemeği

Kamp Ateşi ve konaklama

2.gün
09:00 - 10:30 Kahvaltı 
13:00 - 14:30 Öğle yemeği 

Herkes kendi aracı ile yola çıkacak. Arabası olmayanlar için arabasında yer olanlar benimle irtibata geçebilir böylece arabalara dağılabiliriz. Masraflar paylaşılabilinir.:)

Konaklama için 2 seçeneğiniz bulunuyor.

1- Permakamp Kamp alanında çadırda konaklama.

2-Yan komşumuz cam ocağı vakfı Kampüs odalarında konaklama. Odalar hakkında bilgi almak için lütfen linke bakınız.

Çadır Kamp malzemesi olanlar kendi çadır,mat ve uyku tulumlarını getirebilir. Extra bir ücrete tabii değildir. 
Olmayanlar kiralayabilir. ( Kayıt formu içinde fiyatlardırma bölümüne Bakınız.)

Kiralanacak malzemeler temiz teslim edilir teslim alınırken zarar görmemiş olması gerekmektedir. Zarar gören malzemeyi değer bedelinden kiralayan satın almak durumundadır. En çok zarar konuları çadır bezlerinin yırtılması veya pollerin kırılması veya sigara yanıklarıdır.  (Çocuklar için uyku tulumlarının içine alez v.b malzeme getirilmesi önerilir). Yağmur yağması durumunda tüm malzemeler katılımcı tarafından teslim alınır ve belirteceğimiz adrese tüm bakımları yapılmış, kurutulmuş olarak teslim edilir.(Kargo yada elden bırakılabilir.)

Kamp alanında çocuklar çevresinde sigara içilmemesi önemle rica edilir. Gözden uzak bir ağaç arkasını "izmariti yere atmama" koşulu ile sigara içme mekanı olarak belirleyeceğiz. İyi tarafından bakarsak en azından gökyüzü görünüyor olacaktır. :)

Yemek ve Konaklama
Türkiyenin değişik bölgelerinden bildiğimiz tanıdığımız üreticilerden temin edilen Ekolojik ürünler ve yerel bir et üreticisinden antibiyotiksiz ve gezerek yetişmiş et ürünleri kullanılacaktır. 5 öğün yemek, Permakamp katılım, kamp katılımını kapsamaktadır.


Katılım Katkı Payı
Kamplara katılım 3 yaş ve altı çocuklar için ücretsizdir. 

4-12 yaş için 280TL dir.
Yetişkinler için 420TL dir.
12 yaş üstü çocuk Yetişkin gurubundadır. 

Cam Ocağı odalarında konaklama : Odalarda aile sayınıza göre yatak sayısı, ısıtma, içinde banyo tuvalet olan odalardır.
Oda fiyatı 450TL dir.

Çadır Uykutulumu ve mat kiralamak istiyorsanız...

Çadır, Uyku Tulumu ve Mat Temel kamp malzemeleridir. Hiçbir malzemesi olmayan ama Kamplarımıza katılmak isteyenler için oluşturduğumuz bir seçenektir. Malzemeler limitlidir.

Bu sebeple katılıma kesin karar verdiğiniz durumda formu doldurunuz. Malzeme kiralamak isteyenlerin Kamp öncesinde malzeme kiralarını havale yapması zorunludur.

Geçmişte oluşmuş bir çok maduriyet sebebi ile bu uygulamayı anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz. Teşekkür ederiz.

Ücretler : Çadır 150tl/ Adet (3 kişiliktir.  2 ebeveyn 2 çocuk içinde yeterlidir.) Mat (-15 Derece özellikte)+uyku tulumu 50TL/adet 

Kiralanacak malzemeler temiz teslim edilir teslim alınırken zarar görmemiş olması gerekmektedir. Zarar gören malzemeyi değer bedelinden kiralayan satın almak durumundadır. En çok zarar konuları çadır bezlerinin yırtılması veya pollerin kırılması veya sigara yanıklarıdır.  (Çocuklar için uyku tulumlarının içine alez v.b malzeme getirilmesi önerilir)

Kamp alanında çocuklar çevresinde sigara içilmemesi önemle rica edilir. Gözden uzak bir ağaç arkasını "izmariti yere atmama" koşulu ile sigara içme mekanı olarak belirleyeceğiz. İyi tarafından bakarsak en azından gökyüzü görünüyor olacaktır. :)

Çok büyük olmayan piknik örtüsü, kilim ( piknik kilimi gibi)
Çadır - uyku tulumu - mat - kafa ya da el feneri
Yedek kıyafet, akşam soğuk olmasına karşı muhakkak polar, şapka ( özellikle çocuklar için unutmayın). Uyku tulumunu yetmeyeceğini düşünen varsa arabaya battaniye de koyabilir.
Su için kap, mataralar
İlk yardım malzemeleri, çocuklar için ilaçlarınız varsa.
Diş fırçası, tuvalet kağıdı, ıslak mendil.

Bu kampları düzenlerken ürettiğimiz atığa çok dikkat ederiz. Lütfen atık olabilecek tek kullanımlık bardak, tabak çatal getirmeyiniz. Evinizde ne kullanıyorsanız getiriniz. Orada hepsini yıkayarak ve sularımızı doldurduğumuz mataralardan içerek atık üretmeden kamp yapabiliriz.

Pandemi Önlemlerimiz.

Çok kısa sürede Dünya çapında ciddi bir tehdit haline gelen Korona virüsü ile ilgili tüm gelişmeleri en baştan bu yana üzülerek takip ediyoruz. Burada kamplarımıza yeniden başladığımızda almayı düşündüğümüz önlemleri bulacaksınız. Virüsün kamu oyuna duyurulduğu andan itibaren, kamplarımızı iptal ettik. 1 Haziran 2020 tarihinden itibaren Yeni Normal süreç başlatıldı. Biz de bu açılımın etkilerini gözlemleyebilmek adına Haziran ayında herhangi bir kamp planlamadık.

Image

Düzenlediğimiz kampların tümü açık havada gerçekleştiğinden belki de en risksiz etkinlik türlerinden biridir. Bu sebeple en başından beri hızlıca kampların başlaması yönünde yaptığınız taleplere teşekkür ediyoruz.

Kapalı alanlardan uzak duracağız.
Buluşma noktalarımız açık alanlar olacak. Bu sebeple yol üzerinde bekleme noktaları ya  da alışveriş noktalarında buluşmayacağız. Açık alanlarda mesafeli olarak buluşacağız.

Kayıt Formu

Katılım sadece bu form aracılığı ile yapılmaktadır. Katılıma kesin karar verdiyseniz formu doldurunuz. Kayıt olduktan sonra size bir mail gelecektir. Bu mailin içeriğinde zaten bu sayfada okuduğunuz bazı önemli bilgiler bulunmaktadır. Lütfen bu maili dikkatle okuyarak saklayınız.
Cron Job Starts