23-27 Ağustos 2022 Kaçkar Zirve Tırmanışı – Dilberdüzü Aile / Çocuk Kampı - 1. Kamp

Kaçkar Dağı’nın klasik rotasındaki ana kampı sayılan Dilberdüzü’ne Olgunlar’dan yürüyerek başlıyoruz.

Kaçkar dağlarının dört bir yanından inen beyaz köpüklü coşkun dereler yürüyüşümüze eşlik ediyor. Kimi zaman da dereleri atlaya zıplaya geçeceğiz.

Çiçekli çayırlar üzerindeki gayet kolay bir patikayla Dilberdüzü kamp yerine kadar ulaşacağız. Yüksekte, dereler arasında yemyeşil bir çayır Dilberdüzü.

Kampımız da bu güzel yüksek platoda. Sizler ve çocuklarınız için sıradışı bir deneyim olacağından emin olduğumuz bu etkinlikte, hem kendinizi, hemde çocuğunuzu farklı yönlerini gözlemleme fırsatı bulacaksınız. Bu tür etkinliklerde içinde bulunduğunuz anlarda sıkıntıları görüyor olsanız da daha sonrasında yaşamınız için ne kadar iyi bir şey yaptığınızı anladığınız çıkartımlara ulaşırsınız. Rehberlerimiz bölge konusunda oldukça deneyimlidir.

10 yaşında ve üzerindeki çocuklar katılabilir. Rehberimiz Başka Rota'nın kurucusu dağ ve Doğa rehberi Mikail Köroğlu. Çocukluğundan beri bölgede rehberlik yapıyor.   

Bu kampta Kolaylaştırıcımız Başka Rota ve Mikail Köroğlu.10 Yaş üstü Çocuklar içindir.

Dahil olanlar

• Profesyonel rehberlik
• Tüm ara ulaşımlar ve otoparklar
• Tam pansiyon 4 gece konaklama 2 gece pansiyon-2 gece çadır (4 kahvaltı – 5 öğle (2 kumanya şeklinde) – 4 akşam yemeği)
• Katırlarla malzeme taşınması
• Tüm kamp malzemeleri
• Zorunlu TURSAB seyahat sigortası
• Millipark ve Ören yeri giriş ücretleri
• Başka Rota-KampaGidelimmiBABA işbirliği

Dahil Olmayanlar

• Türkiye’nin herhangi bir yerinden Trabzon’a ve kamp bitişi geri ulaşım
• Kişisel harcamalar
• Konaklama yerlerinde alınan extralar
• Dahillerde belirtilmemiş harcamalar
• Kişisel memnuniyetinizi ifade eden bahşişlerProgram

Bu bölümde Kampımız ile ilgili detayları görebilirsiniz. Her pencere farklı bir konudadır..

Doğal olanı ve Doğa'yı çok seviyoruz. Bu sebeple herhangi bir gezi yaparken en vazgeçilmezimiz bunlar oluyor haliyle. Bir bölgeyi gezerken yavaş olmayı, yavaş olurken hayatın ve kavrayışın farklılaştığını deneyimliyoruz. Yavaş tatilin en önemli ayrıntılarından biri ruhunuza hizmet etmesidir. Özünüze ve içinize bir dokunuştur. 

Bizler etkinlikleri planlarken ve uygularken özgün bir yöntemle çocukların akışı ve planlamayı değiştirebilmelerine imkan veren yöntemler uyguluyoruz. Bu şekilde aslında bir anlamda çocukların zamanına yavaşlıyoruz. Bu tür plan değişikliklerine hazırlıklı olun. Mesela bazen dere'de oynamak çok eğlenceliyse, yemeği geç bırakabiliriz. :)

Bunların dışında özel bazı çalışmalar için sizlerden bazı konularda hazırlıklı gelmenizi rica edeceğiz. Katılımınız halinden bunlar sizlere bilgilendirme mailleri olarak duyurulacaktır.

Bu program tam KampagidelimmiBABA kampcılarımıza uygundur. Yaylalarda eğlenceli orman yürüyüşlerimize benzeyen içerikte muhteşem manzaralar eşliğinde yürüyeceksiniz.

Rehberlerimiz oldukça tecrübeli dağcılardan oluşuyor. Size gerekli tüm desteği verecek. Çocuğunuzun anıları arasına unutulmaz anlar eklemek için bu fırsatı kaçırmayın derim.


Bu bir ziyaret değildir, bir an yakalama yarışı değildir. Anın içinde olma davetidir.

1. Gün: Erzurum havaalanında buluşma ve Yaylalar (Heveg) Köyü’ne transfer
Katılımcılarımızla Erzurum Havaalanı‘nda buluşuyoruz. Kısa bir tanışma ve bilgilendirmenin ardından önce Yusufeli’ne doğru yola çıkıyoruz.

Yolda Tortum Şelalesi‘ni ve Öşvank Manastırı‘nı da gezeceğiz.

Son ihtiyaçlarımız için Yusufeli’nde kısa bir mola verdikten sonra Kaçkar Dağları’nın kalbindeki köylerden geçerek Yaylalar Köyü‘ne geçeceğiz. Yaylalar köyündeki pansiyonumuza yerleştikten sonra etrafın tadını çıkararak son hazırlıklarımızı tamamlayacağız. Akşam yemeğimizde pansiyonumuzda olacak.

Yaklaşık Araç Transfer Süresi: 5-6 saat (195 km)
Dâhil Olan Yemekler: Akşam Yemeği
Yaklaşık Yükseklikler: Yaylalar (Heveg) Köyü, 2300 m

2.Gün: Yaylalar – Dilberdüzü Kampına çıkış

Sabah erken bir kahvaltıdan sonra kısa bir araç transferi ile önce Olgunlar (Meredet) Köyü’ne çıkacağız. Kaçkar Dağı’nın klasik rotasındaki ana kampı sayılan Dilberdüzü’ne Olgunlar’dan yürüyerek başlıyoruz. Kaçkar dağlarının dört bir yanından inen beyaz köpüklü coşkun dereler yürüyüşümüze eşlik ediyor. Kimi zaman da dereleri atlaya zıplaya geçeceğiz. Çiçekli çayırlar üzerindeki gayet kolay bir patikayla Dilberdüzü kamp yerine kadar ulaşacağız. Yüksekte, dereler arasında yemyeşil bir çayır Dilberdüzü. Kampımız da bu güzel yüksek platoda. Çadırlarımıza yerleştikten sonra keyifli bir akşam yemeği yiyip tırmanış hakkında son bilgilendirmeleri alacağız. Kısa bir hazırlığın ardından bu güzel dağların kucağında istirahate çekiliyoruz. Sabah henüz gün doğmadan kalkıp yola koyulmayı planlıyoruz.

Yaklaşık Araç Transfer Süresi: 15 dk.

Yaklaşık Aktivite Süresi: 3 saat

Dâhil Olan Yemekler: Sabah Kahvaltısı – Öğle Yemeği (Kumanya) – Akşam Yemeği

Yaklaşık Yükseklikler: Yaylalar ( Heveg ) Köyü, 2300 m; Olgunlar (Meredet) Köyü, 2140 m; Dilberdüzü Kampı, 2750 m

3.Gün: Dilberdüzü – Kaçkar Zirve Tırmanışı – Dilberdüzü

Bu sabah gün doğmadan uyanıyoruz. Hızlı bir kahvaltının ardından ağır ağır yükseliyoruz. İlk hedefimiz Deniz Gölü‘ne yükselmek. Kaçkar Dağları’nın bağrındaki buzul göllerinden bir olan Deniz Gölü’nün kıyısında keyifli bir sabah molası verdikten sonra Kaçkar Dağı masifine doğru geçmek için geçide tırmanıyoruz. Geçide hafifçe tırmanıp dikçe bir yoldan dikkatlice iniyoruz. İşte tam karşımızda tüm heybetiyle ana Kaçkar masifi yükseliyor. Yavaş ve temkinli bir biçimde Kaçkar dağının gövdesine varıp ağır ve dikkatlice zirveye doğru yükseleceğiz. Öğle saatlerinde zirvede olmayı planlıyoruz. Hava durumu, dağdaki fiziksel şartlar ve ekibimizin durumuna göre değişen sürelerde zirve keyfi yapıp ardından geldiğimiz yoldan eğlenceli bir iniş yapıyoruz. Sabah mola verdiğimiz Deniz Gölü’nün kıyısında yine uzunca bir dinlenme molası verdikten sonra kampımıza iniyoruz. Öğleden sonra geç vakitte artık kampımızdayız. Dilberdüzü’nün güzel atmosferinde tırmanışın yorgunluğunu atıp dinleneceğiz.

Yaklaşık Aktivite Süresi: 8-12 saat

Dâhil Olan Yemekler: Sabah Kahvaltısı – Öğle Yemeği (Kumanya) – Akşam Yemeği

Yaklaşık Yükseklikler: Dilberdüzü Kampı, 2750 m; Deniz Gölü, 3380 m; Kaçkar Dağı Zirvesi, 3937 m

Dâhil Olan Yemekler: Sabah Kahvaltısı – Öğle Yemeği – Akşam Yemeği

4.Gün: Dilberdüzü – Yaylalar

Sabah güne acelesiz başlıyoruz. Büyük bir dağa uzunca bir çıkışın verdiği yorgunluğun da tadını çıkarmak gerek!. Güzel bir kahvaltının ardından ağır ağır toparlanıp Dilberdüzü’nden hareket edeceğiz. Eğelenerek, yine dereler geçerek önce Olgunlar (Meredet) Köyü’ne ineceğiz. Burada keyifle akan derenin üzerinde bir çay ve yemek molası vereceğiz. Ardından bizi bekleyen aracımızla kısa bir transferle Yaylalar’daki pansiyonumuza ineceğiz. Bu öğleden sonranın tadını isterseniz konforlu pansiyonumuzda çıkarabilirsiniz, isterseniz de etraftaki kısa yürüyüşlerimizden birine rehberimizle birlikte katılabilirsiniz.

Yaklaşık Aktivite Süresi: 3 saat

Dâhil Olan Yemekler: Sabah Kahvaltısı – Öğle Yemeği (Kumanya) – Akşam Yemeği

5.Gün: Yaylalar – Erzurum – Dönüş

Sabah acelesiz bir kahvaltının ardından hazırlanıyoruz. Uçuşlarımız akşam saatlerinde olduğu için bölgenin ve Erzurum’un tadını çıkararak bir gün geçireceğiz. Barhal’da ve Yusufeli’nde molalarımız olcak. Ardından yine Tortum üzerinden Erzurum’a öğleden sonra varıp Erzurum’un tarihi çarşılarını, Çifte Minare‘yi ve Erzurum Kalesi‘ni gezdikten sonra saat 18.00’de havalimanında olacağız.

Yaklaşık Transfer Süresi: 5-6 saat

Dâhil Olan Yemekler: Sabah Kahvaltısı

Kamp Detayları

Bu bölümde Kampımız ile ilgili detayları görebilirsiniz. Her pencere farklı bir konudadır..

Erzurum Havaalanı‘nda başlayan kampımız yine aynı ilde sonlanıyor. Yusufeli, Tortum Şelalesi, Öşvank Manastırı, Kaçkar Dağları’nın kalbindeki köylerden geçerek Yaylalar Köyü, Olgunlar (Meredet) Köyü, Dilberdüzü, Kaçkar deniz gölü (Karagöl), Olgunlar, Berhal.

Çocuğunuz genç olduğu dönemlerde elle tutacağı önemli tecrübeler edinmiş olacak. Ailesi ile birlikte tamamlayacağı ve kısmen dağcılık etkinliği olarak adlandırılabilecek bu tırmanış birçok açıdan kişisel gelişiminin temel taşlarından olacaktır.

25 yıl kadar önce 27 yaşında tamamladığım zirve sonrasında inişte 6 yaşında bir çocuk görmüştüm zirve yolunda. Bizim çocuklarda bunu yapsa keşke demiştim.

Yürüyüş patikaları ve toprak yollar çocukların rahatlıkla yürüyebilecekleri özelliktedir. Her çocuk ailesi ile yürüyüşe katılacaktır.

Küçük olanların biraz desteğe ihtiyacı olabilir. merak etmeyin onları gözeteceğiz. 10 yaş altını lütfen zorlamayın derim. Ama inanıyorsanız konuşalım.

Kamplar genellikle Doğa farkındalığını arttırıcı tekrarı çoğaltmak ve böylelikle doğa bilincini kalıcı olarak içselleştirmek amacını taşımaktadır. Bu sebeple bolça yürüyüş, kaybolma, hikaye, masal, gözlem, böcek, yağmur, sis, soğuk, sıcak, su, güneş, çamur, vs ne varsa, kısmetimize ne çıkıyorsa olduğu gibi karşılamak, dayanışmak, yardımlaşmak, eğlenmek amacındayız. 

Diğerlerinden farklı olarak bu kampımızda 2950 m yükseklikte konumlanmış Dilberdüzü kamp alanında 2 gece çadır konaklama yapıyor olmamızdır. Dağcıların klasik rotası üzerinde olan bu rotada zirveye kadar yükseleceğiz. Aileniz ile birlikte en yüksek konaklama faaliyeti olarakta özel bir yeri olacaktır.

23 Ağustos 2022 sabahı en geç saat 10:00 kadar herkes kendi şartları ile Erzurum havaalanına ulaşmış olacaktır. 

Turun şartları gereği lütfen ucak biletinizi rezerve ediniz fakat turun kesinleştiği bilgisini bizden almadan uçak biletinizi almayınız.

27 Ağustos 2022 en geç akşam 18.00 Erzurum havalimanına ulaşacağız. Lütfen ucak biletiniz bu saatlere uygun  olsun. 

Katılım Katkı Payı
Bu Kampımıza 10 yaş üstü çocuklar katılabilir. 


Çocuklar için Katılım katkı payı 5350TL dir.

Yetişkinler için Katılım katkı payı 5350TL dir.
12 yaş üstü çocuk Yetişkin gurubundadır. 

 • Önemli Bilgiler

  • Ön ödeme ve tur ödemesi: Tur ücretinin tamamının turdan 30 gün öncesine kadar ödenmesi gerekmektedir.
  • İptal: Müşteri tarafından yapılacak olan tüm iptaller mail ile yazılı olarak yapılmalıdır. İptal ve ücret iade şartları:
  • Turdan 30 gün önce : % 100 iade
  • Turdan 15 gün önce : % 50 iade
  • Turdan 7 gün ve öncesi : % 0 iade
  • Tur ücretleri aksine bir ibare yoksa uçak biletleri, özel harcamalar, alkollü içecekleri kapsamaz.
  • Tur ücretleri, aksine bir ibare yoksa tur programında belirtilen tüm konaklama, kahvaltı, programda belirtilen yemekler, profesyonel rehberlik hizmetleri, turun doğasına en uygun taşıma hizmetleri, tur paket sigortası ve yemeklerde tüm meşrubat, su, çay ve kahve ücretlerini kapsar.
  • Turumuzda, ferdi kaza sigortası yapılmamaktadır, gerekli gördüğünüz takdirde, lütfen ferdi kaza sigortanızı yaptırınız.
  • Beraberinizde getireceğiniz tüm araç, gereç ve malzeme tamamen sizin sorumluluğunuz altındadır.
  • Doğa ve macera turlarında, çeşitli hava şartlarına maruz kalabilirsiniz, uygun kıyafet getirmeniz ve turun doğasına uygun giyinmeniz ve hareket etmeniz gerekmektedir.
  • Doğa ve macera turlarında, rehberiniz ve grubun diğer üyeleri ile uyum içinde olmanız, turun ahengi ve sizin güvenliğiniz için çok önemlidir. Rehber, gerekli görürse, katılımcının turdan ayrılmasını veya bazı parkurlara gelmemesini isteyebilir.
  • Başka Rota, tüm turlarında önceden haber vermeksizin, gerekli gördüğü takdirde, program, otel ve rehber değişikliği yapabilir.

 

 

 • Turumuzun sınıfı dünya standartları arasında Alternatif Turizm'in kapsamına girer ( Eco Turizm ). Kitle turizmi gibi 40-50 kişilik otobüslerle yapılmaz. Max kapasite 13 kişi ile sınırlıdır.
 • Aracın kaptanından tutun da gidilen restoranların çalışanlarına kadar herkesin güler yüzlü ve işlerini severek yaptıklarını göreceksiniz.
 • Doğa turlarında felaket durumları olmadığı sürece turlar gerçekleşir ve katılımcıların kıyafetleri doğa şartlarına uygun olmalıdır.
 • Turumuz yürüyüş deneyimi olan herkesin katılabileceği bir turdur. Doğu Karadeniz'in gerçekten eşsiz doğası karşısında  yaşayacağımız deneyimlerin küçük kalması sizin bu coğrafyaya tekrar tekrar gelmenizi sağlayacaktır.
 • Farklı bir deneyim isteyen Eko Turist'lerin vazgeçemediği coğrafyada siz de kendinizi başka hissedeceksiniz.
 • Rehberiniz sizin can güvenliği ve mutluluğunuz için programda yazmayan bilgileri paylaşacaktır. Can kulağı ile dinlemenizi tavsiye ederiz.
 • Doğada katman katman giyinmek avantaj ve konfor sağlar. Hava koşullarından etkilenmemek için sırt çantanızda o günkü hava durumuna göre hazırlanmış malzemeler olur ise yapacağınız faaliyet işkenceye dönüşmez. Gereksiz malzemelerden kaçınıp nokta atışı yaparsanız doğaya uyumunuz artar. Dolayısıyla da mutluluğunuz :)

Kayıt Formu

Katılım sadece bu form aracılığı ile yapılmaktadır. Katılıma kesin karar verdiyseniz formu doldurunuz. Kayıt olduktan sonra size bir mail gelecektir. Bu mailin içeriğinde zaten bu sayfada okuduğunuz bazı önemli bilgiler bulunmaktadır. Lütfen bu maili dikkatle okuyarak saklayınız.
Cron Job Starts