19-24 Ocak 2020 Kars Boğatepe Köyü, Çıldır Gölü, Ani Harabeleri Çocuk Kampı-Karlı Masallar

Çocuklarımızla Türkiye'nin en bakir çoğrafyalarından, peynirin memleketi ve 2667 m de konumlanmış Boğatepe Köyünde Doğa ile içiçe, yerel, Ekolojik bir hafta geçirmek istermisiniz. Kampımızı köyün kooperatif çalışmalarında gönülden çalışan Güler Zerger ile yürüteceğiz.

Boğatepe Köyü, Kars merkeze 42 km mesafede bir Malakan köyü. 1800 lü yılların sonunda 6 Malakan köyünün yaylası iken 1900'lü yılların başlarında Peynir üretimine odaklanmışlar. 

Köy tamamen karlar altında. Muhteşem bir Doğa içerisinde, yaşayan çalışan insanların arasına bizde çocuklarımızla birlikte karışacağız. Bolca yürüyüş yapacağız. Geceleri soba ısısı çevresinde günü konuşacağız. Köyün Ekolojik sofralarına oturacak, Köylülerin bizler için açtığı köy evlerine misafir olacağız. Birlikte çalışacak, birlikte yiyecek, güleceğiz.Çocukların tabiri ile Kar Denizinde yüzmeye gidiyoruz.

Dikkat : Köyde sadece Kampa Gidelimmi Baba Ekibi Boğatepe Çevre yaşam derneği işbirliği ile konaklamalı organizasyonlar yapabiliyor. Köyün düzenine ve günlük hayatına saygılı etkinlikler düzenliyor olmamız ve Ekolojik Dengeye olan inancımız ve saygımız sebebi ile tabii...

 Kolaylaştırıcı : Güler Zerger

Tüm yaş Gurupları

Dahil olanlar

 • 5 gece, 6 gün Köy Evlerinde Konaklama
 • Tüm yemekler
 • Bölgesel Tüm Transferler
 • Tüm geziler
 • Yerel köylü rehberler
 • Ören Yeri girişleri
 • Yerel Ulaşım Sigortaları
 • KDV

Dahil Olmayanlar

 • Kars'a Ulaşım (Ucak, tren, otobüs olabilir.)
 • Kamp bitimi Kars'tan Evinize Dönüş (Ucak, tren, otobüs olabilir.)
 • Kendinize Özel Extralar
 • İçki
 • Dahillerde belirtilmeyen tüm hizmetler

Program

Bu bölümde Kampımız ile ilgili detayları görebilirsiniz. Her pencere farklı bir konudadır..

Doğal olanı ve doğa'yı çok seviyoruz. Bu sebeple herhangi bir gezi yaparken en vazgeçilmezimiz bunlar oluyor haliyle. Bir bölgeyi gezerken yavaş olmayı, yavaş olurken hayatın ve kavrayışın farklılaştığını deneyimliyoruz. Yavaş tatilin en önemli ayrıntılarından biri ruhunuza hizmet etmesidir. Özünüze ve içinize bir dokunuştur. 

Bizler etkinlikleri planlarken ve uygularken özgün bir yöntemle çocukların akışı ve planlamayı değiştirebilmelerine imkan veren yöntemler uyguluyoruz. Bu şekilde aslında bir anlamda çocukların zamanına yavaşlıyoruz. Bu tür plan değişikliklerine hazırlıklı olun. Mesela bazen derede oynamak çok eğlenceliyse, yemeği geç bırakabiliriz. :)

Bunların dışında özel bazı çalışmalar için sizlerden bazı konularda hazırlıklı gelmenizi rica edeceğiz. Katılımınız halinden bunlar sizlere bilgilendirme mailleri olarak duyurulacaktır.

Boğatepe köyü programı yurtdışında Ekolojik Turizm dönüşümü konusunda çok ilgi duyulan bir program. Köye yurtdışından ve özellikle okullardan çok katılım olmuş ve bu program uygulanmış. Türkiye'de ise ilk kez biz bu programı gerçek haliyle yapan ekibiz. :)  Bunu da ayrıca çok gurur verici bir detay olarak söylemiş oldum.

Boğatepe Köyü dışarıdan günlük ziyaretci kabul etse de konaklamalı ziyaretçileri sadece KampaGidelimmiBaba kapsamında kabul eden bir köy. Bizce bu bulunmaz bir fırsat. 2600 m de bir köyün, köylünün yaşamına evine misafir olmak pek rastlanır bir deneyim değildir.

Bu bir ziyaret değildir, bir an yakalama yarışı değildir. Anın içinde olma davetidir.

1. Gün : Kars'a Ulaşım . Kale Gezisi. Yüksekliğe alışıyoruz. 

Hepimiz kendi seçtiğimiz ulaşım aracı ile 19 Ocak 2019 en geç 13:30 de Kars'a ulaşmış oluyoruz. 

Vücudumuz için burda biraz zaman geçirmemiz zorunlu. Kale yürüyüşü bunun için var. Ama hikayesi süpriz. Sonra öğlen yemeğimizi yiyerek doğru köye gideceğiz. Kars artık çok moda olduğundan Kars'ta pek kalmadan köye ve kendi özgünlüğümüze ulaşmak istiyoruz.

Program sadece günlük çatı programımızdır. İçeriğindeki hiçbir çalışmayı ve etkinliği kapsamaz. Günlük etkinlikler çocuk gurubunun enerjisi ve yönelimi doğrultusunda belirlenir.

2. Gün : Köy yaşamı Ekmek fırınları, Ekmek yapacağız karların ortasında. 

Köy çevresinde alışma ve tanıma yürüyüşleri yapacağız. Kar denizlerinde sakince yok olacağız. Çok şey yaparak değil verimli şeyler yaparak doğa uyumu çalışmaları yapacağız. Alıştıktan sonra çok seveceğimiz bilmediklerimize adım adım yaklaşacağız. Aceleci olmayacağız.

Yukarıdaki program sadece günlük çatı programımızdır. İçeriğindeki hiçbir çalışmayı ve etkinliği kapsamaz. Günlük etkinlikler çocuk gurubunun enerjisi ve yönelimi doğrultusunda belirlenir.

3. Gün : Boğatepe Mandıraları, Peynirin Hikayesi

Sabah kahvaltı sonrası günün ana teması kaşar ve mandralar, inekler, boğalar. Yapımından tutun saklanmasına, hayvanların beslenmesine kadar gezmediğimiz yer, tadına bakmadığımız peynir kalmayacak.

Yukarıdaki program sadece günlük çatı programımızdır. İçeriğindeki hiçbir çalışmayı ve etkinliği kapsamaz. Günlük etkinlikler çocuk gurubunun enerjisi ve yönelimi doğrultusunda belirlenir.

4. Gün : Çıldır Gölü, Gölün Sazan balığı yemekleri

Çıldır gölü, atlı geziler, donmuş göl üzerinde bin bir deli oyun. Gölden tutulan balıklardan yemeden olmaz. 

Yukarıdaki program sadece günlük çatı programımızdır. İçeriğindeki hiçbir çalışmayı ve etkinliği kapsamaz. Günlük etkinlikler çocuk gurubunun enerjisi ve yönelimi doğrultusunda belirlenir.

5. Gün : Köyde artık geniş alanlar bizim.

Köy kazlarının yapım şekilleri maalesef çok turistik olmuş durumda Bu sebeple gerçek bir kaz deneyimi için çok zor olsada Köy tipi Kaz yemeği günümüz bu gün. Karda traktörle yolculuğumuzu yapıp, muhteşem bir doğa ziyareti sonrası köye sıcak sobanın yanına döneceğiz. Köy tipi Yöresel kaz Yemekleri yiyeceğiz.

Yukarıdaki program sadece günlük çatı programımızdır. İçeriğindeki hiçbir çalışmayı ve etkinliği kapsamaz. Günlük etkinlikler çocuk gurubunun enerjisi ve yönelimi doğrultusunda belirlenir.

6. Gün : Ani harabeleri . Veeee ayrılık

Köyde kahvaltı sonrası erkenden Ani harabelerine geziye gideceğiz. Büyülü bir gezi sonrası geri dönüş planınıza göre sizleri istediğiniz yere bırakacağız. Yine görüşmek üzere.

Kamp Detayları

Bu bölümde Kampımız ile ilgili detayları görebilirsiniz. Her pencere farklı bir konudadır..

19-24 Ocak 2020 - 1. Ekolojik Sömestr Çocuk Kampı - Kars Boğatepe Köyü

Çocuk kamplarımıza çocuklar yanlarında bir yetişkin olmadan katılamıyorlar. 

Bu kamplarımızda yaş sınırı koymuyoruz çünkü her çocuğun yaşına göre böyle bir kampından edineceği çok farklı deneyimler olduğunu biliyoruz. Bu deneyimlere fırsat yaratmak için de bizim tecrübemiz yeterli olacaktır.

Genellikle çocukların programlarla sınırlanmadığı, denetlenmediği kamplar planlıyor ve tasarlıyoruz. Bu tasarım da bizler eğitmen değil kolaylaştırıcı olarak tariflendiriyoruz kendimizi. 

Böylelikle çocukların bizlere ya da ebeveynlerine kendilerini beğendirmek, kabul ettirmek zorunda olmadığı alanlar, anlar yaratıyoruz. 

Bu bize uygulamamızda çok farklı ve özgün kapılar açıyor. Çocuk içinde farkedilir faydalar sağlıyor. Ebeveynler için de çocuğunu farklı bir şekilde gözlemleme fırsatı.

Kamplarımıza gelen aileleri de bu anlamda çok farklı bir tatil bekliyor diyebiliriz. 

Doğa bizim öğretmenimiz ve yol göstericimiz. 25 yıllık Sıradışı Doğa sporları tecrübemiz ve uzun yıllar tiyatro çalışmaları yapmış olmamızın verdiği tecrübe ile yaratıcı drama tekniklerini ve bu karışımı kamplarımızda sıkça kullanıyoruz. 

Hedefimiz sizin değil çocuğunuzun size Kampa Gidelimmi BABA* demesidir.

*Kamplarımıza Anne, babaanne, anneanne, dede, herkes katılabiliyor. İsimde neden BABA kullanıldığımızı buradan okuyabilirsiniz

19-24 Ocak 2020 - 1. Ekolojik Sömestr Çocuk Kampı - Kars Boğatepe Köyü

Yemek ( Tam Pansiyon - 5 Sabah, 5 Öğlen ve 5 Akşam yemeği, 5 Gece Konaklama dahil.) 

Kars'a ulaştığınızda öğlen yemeği yiyip kaleyi gezip doğru köye doğru yola çıkacağız. Kars Merkez anlamsız bir şekilde dolduğu için konaklama tercih etmiyoruz.

Sonrasında Köy evlerine yerleşeceğiz ve 5 gün boyunca misafir olduğumuz köy evinin sofralarına ve yerel, Ekolojik yemeklerine misafir olacağız. Tüm evlerde aynı temel ve bizim seçtiğimiz yemekler olacak. Tabii evsahibimiz her zaman bu çeşitliliği fazlasıyla sağlıyor. 

Tüm bunları bize ekolojik kamplarımızda mutfağımızı emanet ettiğimiz Güler bizim için düşünecek ve organize edecek.

Konaklama : Köy Evi

Köylüler bizim değerlimiz. Ekoturizm Projesi kapsamında köylülerin evleri konaklama amaçlı kullanılabilir hale getirilmiş. İyi ki de getirilmiş. Yoksa biz nasıl dağdaki bir köyde konaklayıp o eşsiz coğrafyaya ziyaretçi olabilecektik. Mimari doğal çatı, taş örme, ahşap, kerpiç karışımı. Yukardaki programda ayrıntısı verildiği gibi köyde hem konaklayacak hem de yaşamlarına ortak olacağız. KampaGidelimmiBABA kamplarına gelmiş olanlar bilir. Burada karşımıza bir sürü seçenek çıkacaktır. 


 

19-24 Ocak 2020 - 1. Ekolojik Sömestr Çocuk Kampı - Kars Boğatepe Köyü

19 Ocak 2020 Sabah erken saatte Uçak bileti almalısınız. Saat 10-11 arası Kars'ta olan uçuşları tercih ediniz.

24 Ocak 2020 sabah kahvaltı sonrası Ani harabelerine gideceğiz. Saat 13:00 gibi Kars Merkezde oluruz. Burdan sonra kampımız bitmiş oluyor. Dönüş için hangi ulaşım seçtiyseniz sizi bu ulaşım aracına ulaştıracağız.
 
Not : Bu yıl neden Tren yok diyenler olacaktır. Tcdd işletmeleri yeni tarifleri hem sadece yataklı vagonlar için geçerli. Hem de fiyatları ucak fiyatından pahalı. Ayrıca Tren ile gidildiğinde Kars merkezde otellerde kalmak zorunda kalıyorsunuz. Bu otellerde hem fiyat hemde kalite konusunda çok dengesiz durumdalar. Bu sebeple ucak ile gidip direk köye gitmeyi tercih ediyoruz. İsteyen Tren organizasyonunu yapabilir yine de.
 


19-24 Ocak 2020 - 1. Ekolojik Sömestr Çocuk Kampı - Kars Boğatepe Köyü

Çift Yetişkin Katılımı : Tam Pansiyon - 5 Sabah, 5 Öğlen ve 5 Akşam yemeği, 5 Gece Konaklama dahil. Yetişkin kişi başı 1970 TL. 
Tek Yetişkin Katılımı :
Oda sayımız kısıtlı olduğundan tek yetişkin katılımı durumunda yetişkin fiyatı %30 eklenerek hesaplanır.

Çocuk : Tam Pansiyon - 5 Sabah, 5 Öğlen ve 5 Akşam yemeği, 5 Gece Konaklama dahil. Çocuk kişi başı 1750 TL.

12 Yaş Üstü Çocuk Yetişkin sayılır.

Bilgi için: info@kampagidelimmibaba.com adresine mail atınız.

Ödeme - İade Detayları
-Rezervasyon sırası bu form aracılığı ile takip edilir. Bir yere ilk aday olan hak sahibidir. 
-Formu doldurduktan sonra 7 gün içinde en az %25 ödeme yapılmalıdır. Kalan ödeme 5 Ocak 2020 tarihine kadar istenen taksitte ödenebilir. Ödeme yaptığınızda lütfen mail ile bildiriniz.
-Gerekli bilgiler ödeme mailinizde tarafınıza bildirilecektir.
-1 Aralık 2019 tarihine kadar iptallerde ödemenizin tamamını iade alabilirsiniz.
-15 Aralık 2019 sonrası iptallerde %25 kesinti sonrası ödeme iadeniz yapılır.
-10 Ocak 2020 sonrası iptallerde %50 kesinti sonrası ödeme iadeniz yapılır.
-Kayıt yaptığınız kampınızın başlamasına 7 gün kala yapılan iptallerde herhangi bir iade yapılamaz.
-Ödemeniz tamamlandığında kamp katılımınız kesinleşmektedir.
-Kamp rezervasyonunuzu başka bir katılımcıya devredebilirsiniz. Katılımcı farkları tekrar hesaplanacaktır.
-Kampın tarafımızdan iptal edilmesi durumunda ödemenizin tamamı iade edilir.

20-25 Ocak 2019 - 1. Ekolojik Sömestr Çocuk Kampı - Kars Boğatepe Köyü

Yeşil olanlar seçeneklerinizdir. Yanında isim yazanlar başkası tarafından tutulmuş demektir. Bu listeyi katılımınızı kontrol etmeniz amacıyla paylaşıyoruz. Lütfen kayıt yaptıysanız adınızı kontrol ediniz. Konaklanacak ev sırasını Köyün Ekoturizm Kooperatifi planlamaktadır.

Köy Evi 1 : /Ebru C.C.
Köy Evi 2 : /Ali.A.T.
Köy Evi 3 : /
Köy Evi 4 : /
Köy Evi 5 : /
Köy Evi 6 : /
Köy Evi 7 : /

19-24 Ocak 2019 - 1. Ekolojik Sömestr Çocuk Kampı - Kars Boğatepe Köyü

Önemli Bilgiler
-Fiyata 5 Sabah, 5 Öğlen ve 5 Akşam yemeği, 5 Gece Konaklama, rehberlik, dahildir.
-19 Ocak 2020 Kars'a Ulaşım ve 24 Ocak 2020 Kars'tan ayrılış organizasyonunuz kendiniz yapmış olmalısınız.
-Rezervasyon sırası bu form aracılığı ile takip edilir. Bir yere ilk aday olan hak sahibidir. 
-Kampımıza katılmaya karar verdiyseniz aşağıdaki “Kampa Katılmak İstiyorum” tuşuna basarak, kaydınızı yaptırmalısınız. Kayıt Sonrası tarafınıza otomatik bir mail gelecek bu mailde gerekli tüm bilgiler mevcuttur.
-Kamp tarihi yaklaştığında gerekli konularda bilgilendirici maillerimizi alacaksınız. Merak etmeyin unutmayız :)

Gerekli Malzemeler
Bu konuda katılımcılar belli olduktan sonra daha ayrıntılı duyuru yapılacaktır.

Kayıt Formu

Katılım sadece bu form aracılığı ile yapılmaktadır. Katılıma kesin karar verdiyseniz formu doldurunuz. Kayıt olduktan sonra size bir mail gelecektir. Bu mailin içeriğinde zaten bu sayfada okuduğunuz bazı önemli bilgiler bulunmaktadır. Lütfen bu maili dikkatle okuyarak saklayınız.
play-icon5.png

Boğatepe Çevre ve Yaşam Derneği

Dernek kurulmadan önce, göç nedeniyle neredeyse insansızlaşmak üzere olan Boğatepe köyünde, derneğin kurulmasıyla birlikte yeni bir dönem başladı. Köyde Türkiye’nin ilk eko müzelerinden biri olan Peynir Müzesi kuruldu ve peynir çeşitliliği artırıldı. Köyün en büyük gelir kalemi olan peynir üretiminin yanı sıra köy sakinlerin de desteğiyle eko-turizm de bir geçim kaynağına dönüştü.d.

Cron Job Starts