Cumartesi, 30 Eylül 2017 17:02

Bu ücret ne tür bir hizmete karşılıktır?

Yazan
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Haftasonu kamplarımız 5 yaş ve altı çocuklar için ücretsizdir. 6 Yaş ve üstü çocuklar için %50 indirimlidir. Yetişkinler için ücretlidir.

Haftasonu Kamplarının genel amacı kamp ortamı hakkında herkesin genel bilgi sahibi olması, kendi tüm işlerini kendisinin karşılaması ve çocuklarını da kamp ortamına alıştırması,çadırda uyumak ve bunun haricinde gelen ebeveynlerin kabiliyetleri doğrultusunda çocuklara çeşitli etkinlikler yaptırılmasıdır.

Kamplar genellikle Doğa farkındalığını arttırıcı tekrarı çoğaltmak ve böylelikle doğa bilincini kalıcı olarak içselleştirmek amacını taşımaktadır. Bu sebeple bolça yürüyüş, kaybolma, hikaye, masal, gözlem, böcek, yağmur, sis, soğuk, sıcak, su, güneş, çamur, vs ne varsa, kısmetimize ne çıkıyorsa olduğu gibi karşılamak, dayanışmak, yardımlaşmak, eğlenmek amacıyla düzenlenir.

Yetişkinler için de genel olarak Kampcılık, malzeme, yer seçimi, Vahşi hayat, Sıcak kalma, iyi uyku, Ekoloji, gıda, Sağlıklı beslenme vs konularda farkındalık arttırıcı muhabbetler çerçevesinde şekillenir. Katılım ücretleri tüm bu organizasyon, eğitimler ve etkinlikler için talep edilmektedir.

Haftasonu kamplarında yaylaya varıldığı gün ve ertesi gün kahvaltı sonrası 2 adet yürüyüş yapılmaktadır. 

Yaz kamplarımız da ise konaklama ve etkinlik katılım olarak iki farklı fiyatlandırma duyurusu yapıyoruz. Konaklama kısmında bu hizmeti veren yerin standart uygulamaları dışına çıkan bazı taleplerimiz oluyor. Kamp ateşi, teknik oda, öğlen akşam yemekleri, ya da mesela sabah kahvaltısında Keçi sütü gibi. Bunlarında uygulamaya katıldığı standart dışı bir fiyat oluşuyor. Duyurulan fiyat bunların katılığı fiyat oluyor. Etkinlik katılımı ise yapılacak olan çalışma için sadece çocuk katılımından talep edilen bir katkı payıdır. Etkinlik giderlerini ve kolaylaştırıcıların ücretini kapsamaktadır.

Okunma 2033 defa Son Düzenlenme Salı, 03 Nisan 2018 17:00
Bu kategoriden diğerleri: « Kamplar Ücretlimidir?

Yorum Ekle