28 Ocak-2 Şubat 2018 Doğu Ekspresi İle Kars Çıldır Gölü ve Boğatepe Köyü Çocuk Kampı-Karlı Masallar

2018 Şubat tatilinde çocuklarımızla Doğu Ekspresi ile yolculuk yapıp, donmuş Çıldır Gölünde çocukça oyunlar oynamaya bir Kar Masalı dinlemeye kampa gitmek istiyoruz. Sende gelmek ister misin? Doğu Ekspresi yataklı ya da örtülü kuşetli vagonlarında yolculuk edip, kar kaplı dağların arasından geçerek Kars'a gitmek masalın ilk kısmı. Daha sonra Boğatepe köyünde sıcak köy evlerinde konaklayacak, köy yaşamına ortak olacağız. Çıldır gölüne gidecek atlarla gezeceğiz. Kars kaşarının üretimhanelerine ziyaretçi olacağız. 

Çocuğumuzla 2017 yılında yaptığımız İnterrail gezimizde de gözlemlediğimiz gibi bu tür farklı geziler çocuklarda yepyeni ufuklar açıyor. Farklı yaşamları gözlemleme olanağı buluyor. Belki de yakın zaman sonra kaybolacak olan Doğu ekspresi yolculuğu tecrübesi, insan yaşaması imkansız coğrafyalardan tren ile geçerken yapılan gözlemler, o vahşilik, doğallık bulunmaz bir nimet, ayrıca bir koca günü geçireceğimiz tren yolculuğu. Uykusu, yemeği, oyunları gözlemleri ile bambaşka bir masal yaşatacak bize. Bizler kampları tasarlarken bir çok dış etmeni olduğu gibi karşılayıp sakin ve pozitif kalabilmeyi deneyimlemeye çalışıyoruz. Oluşan tüm aksilikler aslında çocuğumuzun "Mental" gelişimi için birer basamak olarak görüp bunu olabildiğince değerlendirmeye, yaşamaya çalışıyoruz. Bunu yaparken de birlik olmak, topluluk olarak davranmak ve birbirimizi gözetmek ana çalıştığımız alanlar. Çocuklarımız ise bizi gözlemleyerek zaten arzu edilen noktaya yaklaşıyorlar adım adım. Öyleyse yapmak ana hedefimiz. Böyle masalsı bir deneyimi yaşamaya var mısın? Aklımıza gelen her şey tüm şeffaflığı ile aşağıdadır. Kamp katılım kaydı sadece aşağıdaki form üzerinden yapılabiliyor. Lütfen tüm formu detaylı okur musun?

Tarih

28 Ocak - 2 Şubat 2018
Yolculuğa başlama yerimiz Ankara Doğu Ekspresi Garı. Bu sebeple aynı gün sabah Ankara'ya doğru yola çıkmış olmalısınız. 18:00 de Doğu ekspresine binmiş olmalısınız. Ertesi gün akşam 19:00 da Kars Garında sizi karşılayacağız.
(28 Ocak Akşam 18:00 Ankara'dan Kars treni biniş- 29 Ocak akşam Kars Otogarında buluşma   – 2 Şubat Cumartesi sabah 08:00 Ankara trenine biniş ya da uçak seçeneği). Bir önceki kampımızdan 1 gün kısa programdır. pazartesi çocuklar okula başlayacağından 1 gün evde geçirmek istersiniz diye düşündük.

Yatak seçenekleri çok hızlı dolduğundan mümkün olduğunca hızlı tren biletinizi almanızı öneririz. 

Ulaşım
Her katılımcı kendi olanakları ile Kars tren istasyonuna ulaşacaktır. 28 Ocak 2018 Akşam 17:00 gibi Ankara Doğu Ekspresi tren istasyonundan trene bineceksiniz. Hava yolunu tercih edecekler için buluşma yeri saati 29 Ocak 2018 akşam 19:00 Kars tren istasyonu.  

Kampa Katılmak İstiyorum.

Lütfen katılmaya karar verdiyseniz Formu doldurunuz.

Kampımız dolduğundan katılıma kapatılmıştır.
Okunma 1714 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 11 Aralık 2017 14:00

Yorum Ekle

Our website is protected by DMC Firewall!