Bu sayfayı yazdır

21-27 Ocak 2018 Doğu Ekspresi İle Kars Çıldır Gölü ve Boğatepe Köyü Çocuk Kampı - Karlı Masallar

2018 Şubat tatilinde çocuklarımızla Doğu Ekspresi ile yolculuk yapıp, donmuş Çıldır Gölünde çocukça oyunlar oynamaya bir Kar Masalı dinlemeye kampa gitmek istiyoruz. Sende gelmek ister misin? Doğu Ekspresi yataklı ya da örtülü kuşetli vagonlarında yolculuk edip, kar kaplı dağların arasından geçerek Kars'a gitmek masalın ilk kısmı. Daha sonra Boğatepe köyünde sıcak köy evlerinde konaklayacak, köy yaşamına ortak olacağız. Çıldır gölüne gidecek atlarla gezeceğiz. Kars kaşarının üretimhanelerine ziyaretçi olacağız. 

Çocuğumuzla 2017 yılında yaptığımız İnterrail gezimizde de gözlemlediğimiz gibi bu tür farklı geziler çocuklarda yepyeni ufuklar açıyor. Farklı yaşamları gözlemleme olanağı buluyor. Belki de yakın zaman sonra kaybolacak olan Doğu ekspresi yolculuğu tecrübesi, insan yaşaması imkansız coğrafyalardan tren ile geçerken yapılan gözlemler, o vahşilik, doğallık bulunmaz bir nimet, ayrıca bir koca günü geçireceğimiz tren yolculuğu. Uykusu, yemeği, oyunları gözlemleri ile bambaşka bir masal yaşatacak bize. Bizler kampları tasarlarken bir çok dış etmeni olduğu gibi karşılayıp sakin ve pozitif kalabilmeyi deneyimlemeye çalışıyoruz. Oluşan tüm aksilikler aslında çocuğumuzun "Mental" gelişimi için birer basamak olarak görüp bunu olabildiğince değerlendirmeye, yaşamaya çalışıyoruz. Bunu yaparken de birlik olmak, topluluk olarak davranmak ve birbirimizi gözetmek ana çalıştığımız alanlar. Çocuklarımız ise bizi gözlemleyerek zaten arzu edilen noktaya yaklaşıyorlar adım adım. Öyleyse yapmak ana hedefimiz. Böyle masalsı bir deneyimi yaşamaya var mısın? Aklımıza gelen her şey tüm şeffaflığı ile aşağıdadır. Kamp katılım kayıdı sadece aşağıdaki form üzerinden yapılabiliyor. Lütfen tüm formu detaylı okur musun?

Tarih

21-27 Ocak 2018
Buluşma Yerimiz Ankara Doğu Ekspresi Garı. Bu sebeple aynı gün sabah Ankara'ya doğru yola çıkmış olmalısınız. 
(21 Ocak Akşam 18:00 Ankara'dan Kars treni biniş  – 27 Ocak Cumartesi sabah 08:00 Ankara trenine biniş ya da uçak seçeneği).

Yatak seçenekleri çok hızlı dolduğundan mümkün olduğunca hızlı tren biletinizi almanızı öneririz. Hepimiz aynı trene bilet alacağımızdan zaten aynı trende olacağız.

Ulaşım
Her katılımcı kendi olanakları ile Karstren istasyonuna ulaşacaktır. 21 Ocak 2018 Akşam 17:00 gibi Ankara Doğu Ekspresi tren istasyonunda buluşacağız. Hava yolunu tercih edecekler için buluşma yeri saati 22 Ocak 2018 akşam 18:00 Kars tren istasyonu.  

Yemek, Konaklama

Yemek ( Tam Pansiyon - 4 Sabah, 4 Öğlen ve 5 Akşam yemeği, 5 Gece Konaklama dahil.) 

22 Ocak'ta Tren istasyonuna vardığımız andan itibaren konaklama ulaşım, köy konaklamaları, sabah, öğlen akşam yemekleri, Çıldır gölü ulaşım, Atlı kızak gezisi, Kars'a dönüş fiyatlandırmaya dahildir. Son gün Kars' gelmişken şehri gezmeden dönmeyeceğiz. O gece ve ilk gece yani karsa vardığımız gece kars merkezde güvenilir ve temiz bir otelde kalacağız. Tüm bunları bize Ekolojik kamplarımızda da Mutfağımızı emanet ettiğimiz Güler bizim için düşünecek ve organize edecek.

Konaklama : Tren, Köy Evi, Otel

1 Gece Doğu Ekspresi
Ankara'da buluştuktan sonra tam 1 gün trenle gideceğiz. 21 Ocak gecesi trende uyuyacağız bu zaten bilete dahil ve bileti kendiniz alıyorsunuz.

2 Gece Kars Merkez otel
İlk gün tren akşam 19:00 gibi Kars'a varmış oluyor. Bu saatten sonra köye çıkmak mümkün değil. Bu sebeple hep birlikte otele yerleşeceğiz. Sabah erkenden köye gitmek için yola çıkacağız. Kars gezisi için zaman yok. Son gün köyden döndükten sonra 1 gece daha aynı otelde kalacağız. Böylelikle o gün Kars içerisinde gezebileceğiz. Eeeee buralara geldikten sonra Kars'ı görmedik demeyelim.

3 Gece Boğatepe Köyü Köy Evlerinde Konaklama
Köylüler bizim değerlimiz. Ekoturizm Projesi kapsamında köylülerin evleri konaklama amaçlı kullanılabilir hale getirilmiş. İyi ki de getirilmiş. Yoksa biz nasıl dağdaki bir köyde konaklayıp o eşsiz coğrafyaya ziyaretçi olabilecektik. Mimari doğal çatı, taş örme, ahşap, kerpiç karışımı. Aşağıdaki programda ayrıntısı verildiği gibi köyde hem konaklayacak hem de yaşamlarına kısa bir süre de olsa ortak olacağız. KampaGidelimmiBABA kamplarına gelmiş olanlar bilir. Burada karşımıza bir sürü seçenek çıkacak. Çocukların ilgileri doğrultusunda bu fırsatları değerlendireceğiz. Onlar ne istiyorsa o yönde şeyler yapacağız. 

Konaklama sayıları kısıtlı olduğundan “ilk gelen yerleşir”  mantığı ile erken ayırtanlar buralarda kalacaklardır. Kampımız 10 aile ile sınırlıdır.

Neler Yapacağız


21 Ocak 18:00 Buluşma tren yolculuğu - Ankara'dan trene bindiğimiz andan itibaren masal başlar. Yataklı, yemekli, pulman kim nerede yer bulduysa inanılmaz hikayeler üreteceğinize inancım sonsuz. Tren içerisinde kullanmak için kitaplarımız boyalarımız yanımızda olacak. Kimi zaman çocukları bir vagonda toplayıp masal anlatacağız, boya yapacağız, kitap okuyacağız. Uykusu gelen yatağına. Sabah trende uyanacağız. İnenler binenler. Varlığından haberdar olmadığımız trenyolu köyleri, köylüleri. Her yerin bembeyaz olduğu bir coğrafyada kar masalları.

22 Ocak Akşam Güler karşılayacak bizi Kars otogarında, otelimize götürecek. Akşam yemeği, uyku.

23 Ocak 08:00 Sabah erken uyanıp doğru köye yola çıkacağız.1 saat içinde varmış olacağız köye. Sonra köy yaşamı başlıyor. Evimize yerleştikten sonra köylüler ne yapıyorsa onlara ayak uyduracağız. Boğatepe çevresini keşfedeceğiz. Yürüyeceğiz karda oyunlar oynayacağız. Kardan Adam mı?? hmm yapmayacağız onu :). Çocuklar izin verir mi!! En başta kardan adam yapacağız. Uyuyacağız sıcak odalarda. Yerleştiğimiz evin sahibi ile kaynaşacağız.

24 Ocak -Ertesi gün Çıldır gölü, atlı geziler, donmuş göl üzerinde bin bir deli oyun. Gölden tutulan balıklardan yemeden olmaz. 

25 Ocak Ertesi günün ana teması kaşar ve mandralar, inekler, boğalar. Yapımından tutun saklanmasına, hayvanların beslenmesine kadar gezmediğimiz yer kalmayacak.26 Ocak 5. Günü Kars merkeze ayırdık. Görülecek bir sürü yer var. Rehberimiz Kurban - Güler. Arka sokaklar, eski mahalle , eskiciler, tarihi mahalleler, çeşmeler gücümüz neye yetiyorsa. Çocuklara soracağız bakalım ne istiyorlarsa. Gece yine otelimizde uyuyacağız. 27 Ocak 6. gün Sabah 08:00 treni dönüş alanlar trene yetişecek, uçak ile dönecek olanlar hava alanına.

Fotoğrafcı : Aydın Çetin Bostanoğlu 

Fiyat

Doğu Ekspresi İle Kars Çıldır Gölü ve Boğatepe Köyü Çocuk Kampı :

Yetişkin : Tam Pansiyon - 4 Sabah, 4 Öğlen ve 5 Akşam yemeği, 5 Gece Konaklama dahil. Yetişkin kişi başı 1420TL
Çocuk : (Her yaştan) Tam Pansiyon - 4 Sabah, 4 Öğlen ve 5 Akşam yemeği, 5 Gece Konaklama dahil. Çocuk kişi başı 1290TL 

Bilgi için: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine mail atınız.

Ödeme - İade Detayları
-Rezervasyon sırası bu form aracılığı ile takip edilir. Bir yere ilk aday olan hak sahibidir.
-Formu doldurduktan sonra 7 gün içinde en az %25 ödeme yapılmalıdır. Kalan ödeme Aralık sonuna kadar istenen taksitte ödenebilir. Ödeme yaptığınızda lütfen mail ile bildiriniz.
-Gerekli bilgiler ödeme mailinizde tarafınıza bildirilecektir.
-31 Aralık 2017 tarihine kadar iptallerde ödemenizin tamamını iade alabilirsiniz.
-1 Ocak 2018 sonrası iptallerde %25 kesinti sonrası ödeme iadeniz yapılır.
-15 Ocak 2017 sonrası iptallerde %50 kesinti sonrası ödeme iadeniz yapılır.
-Kayıt yaptığınız kampınızın başlamasına 7 gün kala yapılan iptallerde herhangi bir iade yapılamaz.
-Ödemeniz tamamlandığında kamp katılımınız kesinleşmektedir.
-Kamp rezervasyonunuzu başka bir katılımcıya devredebilirsiniz. Katılımcı farkları tekrar hesaplanacaktır.
-Kampın tarafımızdan iptal edilmesi durumunda ödemenizin tamamı iade edilir.

Katılım Listesi

Yeşil olanlar seçeneklerinizdir. Kırmızı olanlar başkası tarafından tutulmuş demektir. Bu listeyi katılımınızı kontrol etmeniz amacıyla paylaşıyoruz. Lütfen kayıt yaptıysanız adınızı kontrol ediniz. 

Köy Evi 1 :  /Aslı G.
Köy Evi 2 : /Deniz S.
Köy Evi 3 : /Alpay K.
Köy Evi 4 : /Volkan Ü
Köy Evi 5 : /Aygül P
Köy Evi 6 : /İ.Neval.H.
Köy Evi 7 : /Şenol Y.
Köy Evi 8 : /Ceylan K.
Köy Evi 9 : /Özlem Ö. S.
Köy Evi 10 : /Berna G.A.
Köy Evi 11 :/Ayşin G.

Köy Evi 12 :/Ahmet D.

Önemli

Önemli Bilgiler
-Fiyata 4 Sabah, 4 Öğlen ve 5 Akşam yemeği, 5 Gece Konaklama, rehberlik, dahildir.
-Rezervasyon sırası bu form aracılığı ile takip edilir. Bir yere ilk aday olan hak sahibidir. 
-Kampımıza katılmaya karar verdiyseniz aşağıdaki “Kampa Katılmak İstiyorum” tuşuna basarak, kaydınızı yaptırmalısınız. Kayıt Sonrası tarafınıza otomatik bir mail gelecek bu mailde gerekli tüm bilgiler mevcuttur.
-Kamp tarihi yaklaştığında gerekli konularda bilgilendirici maillerimizi alacaksınız. Merak etmeyin unutmayız :)

Gerekli Malzemeler
Bu konuda katılımcılar belli olduktan sonra daha ayrıntılı duyuru yapılacaktır.

Kampa Katılmak İstiyorum.

Lütfen katılmaya karar verdiyseniz Formu doldurunuz.

Kampımız dolduğundan katılıma kapatılmıştır.
Okunma 7536 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 08 Ocak 2018 16:16
DMC Firewall is a Joomla Security extension!